Lösemi Aşısı Olmalı Mı

_SeNa

Veteriner haftaya lösemi aşısı yapalım dedi. Bazı yerlerde ben yaptirmadim diyenler olmuş,önce kan testi yapilmasi gerekiyor diyenler olmuş. Veteriner kan testi vb. bir şeyden bahsetmedi. O yüzden bilemedim yaptırsam mı, yaptırırsam da illa kan testi mi gerekiyor? Bir tanıdığımız kedime lösemi aşısı yaptırmamıştım 5 yaşında öldü falan dedi. Bilgilendirirseniz sevinirim.

9 CEVAP

Gimlihanim

Veterinerimiz bize lösemi aşısı yapmayacağını söyledi. Ağır geleceğini düşündüğü için ve başka kedilerle teması da olmadığından yapmak istemediğini söyledi. Yaptırmayan da çok fazla kişi var.

esumeda

Merhabalar lösemi aşısı zorunlu bir aşı değildir fakat önemli bir hastalık için önlemdir kediler lösemi hastalığına yakalandığında tedavisi yok ve ölüyorlar aşı bu hastalıktan korumak için yapılıyor eskiden lösemi aşılarında canlı aşı kullanıldığı için kedilerde aşı yapılan bölgede kanser yapabiliyordu ama artık cansız aşı kullanıldığı için kanser yapma ihtimali çok çok düşük internetten deteylı araştırmak isterseniz türkçe makaleler yerine ingilizce olanlara bakmanızı tavsiye derim

CalicoMinos

Banada mesaj geldi ayın 13. Yapılmasi gerekiyor kliniğe bekliyoruz diyor bende bilemiyorum çok gereklili birşey mi?

CalicoMinos

Banada mesaj geldi ayın 13. Yapılmasi gerekiyor kliniğe bekliyoruz diyor bende bilemiyorum çok gereklili birşey mi?

CalicoMinos

Banada mesaj geldi ayın 13. Yapılmasi gerekiyor kliniğe bekliyoruz diyor bende bilemiyorum çok gereklili birşey mi?

CalicoMinos

Banada mesaj geldi ayın 13. Yapılmasi gerekiyor kliniğe bekliyoruz diyor bende bilemiyorum çok gereklili birşey mi?

CalicoMinos

Banada mesaj geldi ayın 13. Yapılmasi gerekiyor kliniğe bekliyoruz diyor bende bilemiyorum çok gereklili birşey mi?

CalicoMinos

Banada mesaj geldi ayın 13. Yapılmasi gerekiyor kliniğe bekliyoruz diyor bende bilemiyorum çok gereklili birşey mi?

Palyaco

Yaptırın bence