Kızgınlık Dönemi

6 aylık cinsiyeti erkek sarman bir kedi sahibiyim.Kedim yaklaşık 3 4 gündür sürekli içten içe mıyavlamaya başladı dışarı kaçmak istiyor.Sabahları yastıklara,yorgana masaj yapıyor.Bu ne kadar sürer 8.5 aylıkken kısırlaştırmayı düşünüyorum.Bu ağlar gibi miyavlama sesleri için ne yapabilirim.

19 CEVAP

BeyzaDemirtas

Öncelikle 8,5 aylığı beklemeyin. Normal şartlarda 6, 7 aylık olduğunda kısırlaştırma işlemi zaten yapılmalı çünkü sağlıkları için hiç kızgınlık geçirmeden ameliyat olmaları oldukça önemli. Yani kızgınlık bitince bi 10 gün bekletip kısırlaştırma için hemen randevu alabilirsiniz(bu süreyi hekiminizle konuşabilirsiniz). Bir de bu davranışlara ne kadar maruz kalırsa o kadar kalıcı olacaktır yani ne kadar beklerseniz o kadar karakterize olacak bu davranışlar kedinizde. Huy edinme olasılığını göze almadan en kısa sürede kısırlaştırmanızı öneririm.

BeyzaDemirtas

Sesler konusunda da kediler için rahatlatıcı müzikler oldukça faydalı olacaktır. Bir de gün içinde oyun oynatıp yorun ki ağlamaya fırsatı kalmasın☺

Benim kedim 9 aylık ben relax malt veriyorum o şekilde sakinleşiyor 1 yaşına kadar kısırlaştırma yapamazmış veterinerim yoksa kökü kalırmış işe yaramazmış öyle dedi