Kedim 2 Gündür İshal

Warriorsans

Kedim 2 gündür ishal mamasında vs hiçbir değişim olmadı dün baktığımda ishal gibiydi emin olamamıştır kuma yapıştığı için tamamen bu gün tekrar yaptı kakasını kıvamı resmen puding gibi. Neden oldu bilmiyorum aslında ara ara ishal olan bir kedi ama ilaç antibiyotik vs kullanıyordu ona bağlıyorduk (ilaçları bırakalı 2 3 hafta oldu) nasıl düzelir acaba bilemedim sindirim sistemi için gimcat in bir macunu vardı onu kullanıyorum ara ara şimdi biraz arttırarak versem iyi gelir mi acaba

12 CEVAP

Ozzey

Ayva yapragi alip kaynatabilirsiniz suyuna cok az katin. Ciddi bir rahatsızlığı yoksa keser ıshali.

Palyaco

Hafta 3 gün 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve kefir verin devamlı her hafta verin bağırsak florasi duzelir

Warriorsans

Zeytinyağı vermeyi denemek istiyorum ama nasıl veriyorsun acaba direk vermeyi denedim içmedi @palyaco

Warriorsans

@ozzey ilk defa duyuyorum ayva yaprağının iyi geldiğini teşekkür ederim yarın bulabilirsem ayva yaprağı deneyeceğim

Ozzey

Zeytinyağı ben genelde tuvalete cikamadiginda veriyorum cok az islak mamaya katip. Bağırsağı düzenleme bile ıshali artırabilir. Bir de verdiğiniz macun da malt da o da ishal yapmış olabilir.

Ozzey

Ayva yaprağını belediyeden veteriner soylemisti denedim ise yaradi. Sadece kisirlastirmadan sonra bir türlü geçmedi ishali sokaktakinin . gecmediğinden cesamolin toz verdiler Öyle geçti.

Warriorsans

Şansta 1.5 2 ay önce sezeryan oldu aynı zamanda kısırlaştırıldı sonrasında da hastalığından dolayı 2 3 hafta önceye kadar türlü türlü iğneler ve ilaçlar kullandı ondan dolayı bağırsak florasının bozulduğunu düşünüyorum probiyotik de kullandım ama çok etki etmedi inşallah zamanla toparlar

Warriorsans

@ozzey cesamolin probiyotik tozlardan mı? Veterinerden bende almayı düşünüyorum ama işe yarar mı bilemedim öncesinde probiyotik kullanmıştık ama macun kıvamında markasını hatırlamıyorum pek memnun kalmadık bir işe yaramadı

Palyaco

Mamasina döküp karıştırın zeytinyagini

Ozzey

Bağlantı (Link) açıklamasını girin

Bu resmi toz. Bir tane verdi 4 e bolup her gun bir dozu suyla karistirip siringayla çek ıvır dedi.

Warriorsans

Teşekkür ederim 😸

Ozzey

Trixienin immun sistem malti var. O da ise yaramıştı önceden hastalanan baska kedi de. Bir gimcatin multivitamin macunu var. Oda iyi. Gecmis olsun. Ben genelde sokaktakilere aliyorum bunlari. Evdeki sukur hasta değil. Bir kere hastalandi vetexpert kapsullerden vermişti vet. Genelde miamor vitamin ve malt kullanıyoruz.