Minik Kızım Neden Bu Kadar Agresif

ELMEMO

Merhaba iyi akşamlar.Konu hakkında yardımcı olabilecek herkesten cevap bekliyorum çünkü gerçekten çok önemli.Kızımız 11 aylık alman çoban köpeği ve çok hassas bir bünyesi var , mama dışında yiyebileceği bir çok gıda kaşıntıya sebeb oluyor özellikle kulak içlerinde.Kulaklarında geçmeyen lezyonlar var ne yaptıysak önüne geçemedik ve en önemlisi kulaklarına kesinlikle müdahale ettirmiyor kesinlikle damlasını kullanamıyoruz.Bunun sebebi muhtemelen veterinerimiz kulaklarını temizleyemeyince önce sakinleştirici sakinleştiriciye rağmen ısırınca bayıltmak zorunda kalmıştı.O günden sonra ne olduysa oldu.Bugün sabah ise kulağının biri düşmüş ve sürekli başını sağa sola sallamayışına ağlayışına dayanamayarak tekrar denemek istedim fakat bir anda korkup elimi ısırdı ısırdıktan sonra kendide ne yaptığına anlam veremedi çok korktu. İyileşmesinin tek yolu damla ve ya kremini sürmek fakat kesinlikle müdehale ettirmiyor ağızlık takmayı denedik nafile ona bile müsade etmiyor.Nasıl bir yol izleyebilirim lütfen yardımcı olabilecek herkesten cevap bekliyorum :(

5 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Cok gecmis olsun ..Size de gecmis olsun..Nasil bir tramva olmussa can'da .Ah ya..
Agizlik takin.Sevin bolca sakinlessin.Bir kisi kulagina mudahele ederken, bir kisi onu sabitlemeli.Ama once epeyce sakinlestirilmeli.
Acaba kulaktaki lezyon mu kulak uyuzu mu ?
Bu arada tahmini yorum yaptim.
Sizi de istemeden isirdigini anladiginiza cok sevindim.😊
Gecmis olsun.
Belki yasayarak bilenler daha dogru yonlendiricektir.

ELMEMO

Çok teşekkür ederiz ☺️ Veterinerimiz lezyon olduğunu söyledi

theyusra

işe yarar mı hiçbir fikrim yok ama kedimi tarağa alıştırırken denediğim bir yöntem var ; ilk önce elime en sevdiği ödül mamasını alıyorum sonra tarağı sadece sırtına sürüp mamayı veriyorum. bunu bir kaç gün tekrarladım ve şu an sorunsuz her yerini rahatça tarayabiliyorum, tarağı gördüğünde ısırmak için atlayan kedim asla sesini çıkarmıyor, ki köpeklerin kedilere göre daha food motivated olduğunu varsayarsak işe yarama olasılığı çok yüksek. 🤗

Prenseslady867

Geçmiş olsun anlayışınız ve sabrınız takdire lâyık yavrucak bir an önce iyileşir inş.

ELMEMO

Merhaba kusura bakmayın geç gördüm.Öncellikle teşekkür ederiz güzel mesajınız için fakat denememe rağmen bu yöntem ile bile sonuç alamadık :(