Poposundan Krem Rengi Susam Gibi Şeyler Düşmüş

Sedabekir

Kedimin poposundan krem rengi susam büyüklüğünde şeyler düşmüş bide iki tane uzun beyaz şey gördüm ip gibi iç paraziti biraz gecikti sizce bununla ilgili mi teşekkür ederim şimdiden

5 CEVAP

komurlolis

Evet malesef parazit oluşmuş kedinizde, en yakın zamanda iç parazitini yeniletin bence geçmiş olsun

Küçük olanlar tenya inatçı bir iç parazit. 2 hafta aralıkla tekrarlanırsa daha iyi olur iç parazit ilacı ama veteriner eşliğinde tabi ki. Parazitlerin türlerini söylerseniz vet. ona uygun ilacı vericektir.

Gimlihanim

Sanırım parazit olmuş. En yakın zamanda veterinerinize gitmelisiniz ve parazit tedavisine başlamalısınız. Geçmiş olsun.

mimimomo

kum temizlerken kendinize ve kedinizle temasa dikkat etmeye (mumkunse) kisa bir sueligine en aza indirgemeye calisin, cunku ic parazit maalesef bizlere de gecebiliyor.

elinizi yuz / agiz temasindan uzak tutun + surekli yikayin.

parazit ozelligine gore 5-6 hafta ic parazit uyguluyorlar + bize de kendimizi ilgili birimlere kontrol ettirmemizi oneriyorlar. (surekli ziyarete gittigim pisiler de su an tedavide, bize soylenenler bunlardi)

can sıkıcı bi konu, ciddi olarak takip ediniz, cok gecmis olsun.

not: her ic parazit uygulama dozunun, 2. gununden itibaren diskisini da yakin takibe almaniz gerekecek maalesef :(
herhangi bir "organizma" gormeyene kadar uygulanacak. gerek 5, gerekse 7 doz diyorlar.

Veterinere götürmekte fayda var kükürtlüde ki natura veteriner kliniğini öneririm