Kedim Isırmayı Bırakmıyor??

sewl1005
sewl1005

305 Puan

merhabalar kedim erkek 3 aylık bir tekir ve çok ısırıyor daha önce de bunu araştırdım fakat oyunlar oynatmama rağmen bazen koluma saldırıyor sertçe ısırıyor arada da çiziyor bunu nasıl bıraktırabilirim? gercekten kolum çiziklerle doldu artık

11 CEVAP

simbakedi
simbakedi

123420

her isirdiginda yanindan kalkin, elinizle ayaginizla oynatmayin asla. ben pelus oyuncagi veriyordum bizi her isirdiginda, bir sure sonra azaldi isirma huyu. ayrica matatabi cubugu gibi kemirecegi seyler de verin disleri kasiniyor olabilir. gun icinde topla uzun uzun oynatin ki enerjisi bitsin. daha cok kucuk, bu aliskanligini azaltabilirsiniz. youtubedan da izleyin birkac video isterseniz

Gmz91910
Gmz91910

5149

Kedim 1yaşında ısırma huyu hala var istemediği her şeyde ısırıyor yada istediği her şeyde alıştık galiba🙄😂

kayasimgee
kayasimgee

1301

Başta benim kedim de öyleydi, her ısırdığında yanından kalkıp gittim. Bu sayede şu an öyle bir sorunumuz kalmadı :)

Gimlihanim
Gimlihanim

11027

Sizin kediniz dişinden dolayı yapıyor olabilir. Dişleri kaşınıyorsa bu çok doğal. Matatabi çubuklarını önereceğim ben de. Dişlerini kaşımasana ve de temizlemesine yardımcı olur. Yine de devam ederse oyun oynamayı bırakın. Sakın elinizi kaçırmayın. Av olarak görüp daha sert gelir. Sakince ısırmayı bitirmesini bekleyin. Elinizi yavaşça çekin yanından kalkın. Bir süre de oyun oynamayın. Zamanla anlayacaktır.

Benim kedim de erkek ve ne yaptıysak vahşiliğini bir kenara bırakamadı. Bazı kedilerin-özellikle erkek kedilerin- doğası, karakteri böyle saldırgan olabiliyor. Bence onu olduğu haliyle kabul edin.

incirreis
incirreis

2453

Arkadaşlar da söylemiş, kesinlikle elinizin oyuncak olmadığını öğretmeli ve sakınmalısınız. @Gimlihanim'in dediği gibi matatabi çubukları dişleri için birebir. Peluş oyuncaklar ve bulaşık süngeri işini görecektir.

Warriorsans
Warriorsans

113414

Henüz küçük olduğu için ısırması çok normal ama aynı zamanda eğitilmeye çok daha açık olacaktır. Isırdığında hemen belli bir sesle tepkinizi gösterin örneğin sesli bir şekilde hayır diyebilirsiniz ardından yanından kalkın ve en az yarım saat onunla oynamayın. Zamanla alışacaktır ve ısırması minimuma inecektir.

Bu sorunun tek çözümü zaman. Kara kızım, 3-4 aylıkken günlerce üzüldüğümü biliyorum ne zaman geçecek bu huyu diye. Gerçekten bir anda bırakıyorlar, 5 aylığı geçince, pat diye ısırmaları da bitti, çevreye daha çok ilgi duyuyor şu an elime koluma göre :D Sabredin, bekleyin :)

Palyaco
Palyaco

139443

Mantabi koku alın sizi ismayi birakir

sewl1005
sewl1005

305

yorumları için herkese çok teşekkür ederimm

Tunaninannesi
Tunaninannesi

1362

Benim kedim de ısırıyordu net bir tavırla uzaklaştığım için beni artık ısırmıyor. Ama kardeşim aynı şeyi yapamıyor diye onu ısırmaya devam ediyor.

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 117 Görüntüleme
  • 11 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 43724 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR