Park'a

Benim1kedimvar

Merhaba öncelikle bu sorunun başına acil yazmadım diğer acil sorular kapanmasın diye ama öğlene kadar hemen cevap verirseniz sevinirim En ufacık bir fikriniz olsa dahi onu yazın Benim Kedimin iç dış parazit aşıları var kedim 1 yaşında hemen parkın yanında oturuyoruz Kedim henüz kızgınliga girmedi yeni bir yaşına girdi .veteriner hekim daha ileriki zamanlarda kızgınliga gireceğini söylemişti yani kedim şu anda kızgınlıkta değil kısır da değil iç dış parazit aşıları var Daha önce bir kere karma aşı yaptırdım ama veteriner beni Tekrardan ikincisi için gelmem için uymadığı için hiçbir işe yaramamış karma aşı.ama daha önce hic hastalanmadi. Her neyse hemen yanımizda ki parkta kedimi biraz gezdirsem herhangi bir sorun çıkar mı ? Biraz da parktan bahsedeyim Öncelikle parkımız düzenli olarak sulanıyor Bilmem bunun bir faydası veya zararı olur mu onu söyleyeyim dedim geceleri sulandığı için öyle Ne Hiçbir şey kalmıyor su olarak . parka bir kaç tane köpek geliyor ve tabii ağaçlara işaretleme yapıyorlar bunun herhangi bir zararı olur Kedimin parkta zaten çoktur durdurmayacağım Yani öyle düşündüm bunun için nasıl önlemler almam gerekiyor Hiç bilmiyorum ilk defa çıkaracağım Yani daha önce aşı için çıkarıyordum Ama zaten korktuğu için kafesten çıkmıyordu bende kafesle götürüp getiriyorum ama şimdi çıkarmak istiyorum tabii merdivenden inerken korkup eve geri gitmek isterse zaten hiç indirmeye çalışmayacağım hemen eve geri götüreceğim ama devam ederse korkmazsa indirmeyi düşünüyorum bunun evden kaçmaya çalışmasında falan zararı olur mu yani kedim şu anda hiç evden kaçmaya çalışmıyor ama dışarıya gördükten sonra evden kaçmaya çalışır mı? Lütfen en az en küçük bir fikriniz varsa dahi bana yardımcı olun

2 CEVAP

KedimVar

İlk önce evde tasmaya alıştırmalısın. Bir de köpeklere dikkat et. Ayrıca dışarı alıştı mı kaçmaya çalışabilir evet ama sonuçta yine dışarıya alıştığı için evin yolunu bilebilir ve dönebilir diye düşünüyorum eğer kaçarsa.

Benim1kedimvar

Tasmaya aliskin