Kedi İshali

Patates denedim ama yemedi haşlanmış pirinç vs deneyen var mı ishal için

6 CEVAP

irmtnc3

Yoğurt kefir ve reflor ilaç iyi geliyor

Betulb97

Patatesi tavuk suyuyla et suyuyla haslayabilirsiniz, hasladiginizi bu sularla ezebilir ve biraz daha çekici hale getirebilirsiniz🌸

Gimlihanim

Kefir ve yoğurt günde 1 tatlı kaşığı kadar verebilirsiniz. Patatesi tavuk göğsü ile başlamayı deneyin belki o şekilde yer. Tavuk göğsü de yanlış hatırlamıyorsam ishal olan kedilere iyi geliyordu.

Kahvesev

Benim kedim de ishal suan mama geçişimizden dolayı oldu, ne zaman geçer bilmiyorum ama pirinç lapası iyi geldi, zurich ishal önleyici toz kullanıyoruz , suya mamaya verebiliyorsun süt tozu gibi kokuyor. Bir günde köpüklü sulu kaka şuan puding kıvamında. Ayrıca kediniz su içmezse mutlaka şırınga tarzı aparatla su içirin. Su içmesi çok önemli🥺

orhdoner

Geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda üzüldüm 🙏 Probiyotik yoğurt kefir ya da ev yoğurdu iyi geliyor

Minigimmm

Yani oyle patatesle tavukla yoğurtla geçeceğini duşunmuyorum ben. Kuru mamaya alışık midelerine ekstra gıdalar verince ishalken daha da tepki gösterebilir bağırsaklar. Kliniklerde satilan probiyotiklerden almanızı tavsiye ederim. Proplan, nutrilab, zoovital, veda. Saydığım bu 4 marka kaliteli, probiyotikleri de çok iyi. Bizde şuan veda'nınkini kullanıyoruz. İshalken, düzelene kadar yaş mama ve malt vermeyi bir süre kesin. Bunu hekimimiz söylemişti. Yaş mama yine farkli gida grubuna girdiği ve içinde kuru mamasi disinda farkli protein cesitleri olduğu için ve maltta bagirsaklari çalıştırıp kakayi yumuşatıp tuyu atmasini sağladigi icin ishalken ekstra etkiler.