Önemli İç Dış Parazit Uygulaması

jelyster

merhaba arkadaslar, kedim 7 aylık normalde hap veriyorlardı ama bu sefer ablam götürdü iğne yapmışlar. bir yerde hapın daha doğru bir uygulama olduğunu okumuştum. hap ve iğne etkisi arasında fark yoksa hap tercih etmeliyim değil mi? bilgisi olanlar cevaplarsa çok sevinirim

10 CEVAP

simbakedi

ic parazitte hap, dis prazitte igne diye biliyorum ben de. ama sorun olmaz zaten bunlar genelde onlem icin oluyor. igne oldu diye kediniz hemen ic parazit olacak degil. gittiginizde sorun belki hapin bir dozu vs vardir kedinize uymuyordur, ya da keyfi yapmislardir. benim kedime artik hap yutturamadiklari icin yapmislardi mesela, igne bir de daha pahali…

simbakedi

dis parazitte damla*

Minigimmm

Bizim hekimimiz hiç iğne olarak yapmadi. Damla ve hap olarak uyguluyor. Birde ic dis yerine gecen daha kapsamli damla var onu da uyguluyor. Yani bunu dönüşümlü olarak yapiyor. Bir iki ay damla ve hap olarak uyguladiysa 3. 4. Seferkinde sadece damla olani uyguluyor. Boyle yapmasinin sebebi olarakta etken maddelerinin farkli olduğunu bazilarinin sadece pirede bazilarininda hem pirede hem kenede etkili olduğunu, birde surekli aynisini uygulayip da pirelere bağişiklik kazandirmamak adina dönüşümlü yaptığını soylemisti. Belki sizinkide ondan olabilir bu seferlik iğne olarak uygulamiş olabilir. Tabi en doğru cevap hekimin kendisinde. Mutlaka bir sonraki gidişinizde sorun.

diablerose

biz stronghold yaptiriyoruz. ic dis parazit damlasi. bi taşla iki kuş yani. ve bu damla uyuzu da öldürüyor. baska biri de pire konusunda cok memnun kalmis. herkese onerir oldum. cok memnun kaldik. uyuz kedim her yerini kanatiodu kaşiyarak. simdi pamuktan bile yumusak masallah 😍

diablerose

buarada kedinizde parazit sıkıntisi yoksa bnm tavsiyem 2 degil, 3 ayda 1 yaptirmaniz. 2 ayda 1 oneren klinikler bana paragoz gelio acikcasi.

Gimlihanim

Rutin olarak yapılan iç dış parazitlerde hap ya da damla uyguluyorlar genelde. Mevcut durumda paraziti varsa iğne yapıyorlar diye biliyorum. Hatalıysam bilen biri düzeltsin lütfen.

pablopicasso

Hapı yutmakta imtina eden minnoşlara iğne uygulamayı tercih ediyorlar.

diablerose

Gimlihanim, hepsi tedavi amacli uygulaniyor diye biliorum, yani biz yok sanarken de paraziti olabilir, eger varsa sunu uygulayip tedavi edelim seklinde. evdeki kedi sadece mama bile yese surekli kendini yaladigi icin ic parazt kapabilio, dis paraziti de eve ayakkabimizla vs biz getiriyoruz.

altunsila

İç parazitte hap, iğneden daha fazla iç parazit çeşidine etki ediyor. O nedenle genelde hap uygulatmak daha doğru. Ama iğne oldu diye iç parazit gelişecek diye bir durum yok, zaten halihazırda bir sıkıntınız yoksa bir dahaki aşı döneminde hap tercih edersiniz, içiniz rahat olsun

Lils

İğne olanlar daha etkili diye biliyorum