Gimcat Yaş Mama İçinde Tuz

Warriorsans

Gimcat yaş mamaların içerisinde tuz varmış ben bilmiyordum yeni öğrendim bilmeyenler için paylaşayım dedim. Fotoğraf ekledim potasyum klorid bir çeşit tuzmuş

14 CEVAP

duman_cat_world

simba ben de bakayım a mazona çok uygunmuş valla biz sizinle kuru mama hakkında konuşmuşuz yaş mamalar bayağııı uygunn

Poncimin

Yabancı bir kaynakta şöyle yazıyor: (çeviri ile türkçe'ye çevirdim)

Potasyum , vücudunuzun normal çalışması için ihtiyaç duyduğu temel minerallerden biridir. Kalp atışlarının düzenlenmesinde çok önemli bir rol oynar. Birçok gıdada bulunur, ancak vücuttaki eksikliği hipokalemi veya potasyum eksikliğine yol açabilir .

Potasyum klorür , kandaki düşük potasyum seviyelerini tedavi etmek için ilaç olarak kullanılabilen bir tuz şeklidir.

Potasyum Klorür Tuz mu?

Potasyum klorür, topraktan veya denizden elde edilen doğal olarak oluşan bir tuzdur. Gıda üreticilerinin çoğunlukla sodyum klorür veya sofra tuzu yerine kullandığı potasyum bazlı bir tuzdur. Bazı uygulamalarda sodyum varlığını %70'e kadar azaltmaya yardımcı olabilir. Sodyum bazlı tuzlar gibi yüksek sağlık riski taşımaz. Uzmanlar, potasyum klorürün günlük sodyum alımını artırmadan tüketicilere lezzet sunduğunu belirtiyor. Birçok gıda şirketi, işlenmiş gıdalarındaki sodyum seviyelerini düşürmek için ikame olarak potasyum klorür kullanır.

[-Kaynak: webmd]

• "Anladığım kadarıyla" normal tuzdan %70 daha az sodyum içeriyor. Tuz oranı daha az yani. Tuz alımını azaltmak ama tuz tadı vermek için alternatif bir ürün. Düşük dozlarda kullanıldığında herhangi bir zararı yok. Faydası olarak kan basıncını düzenler, potasyum alımı sağlar. Potasyum kalbin, kasların, böbreklerin, sinirlerin ve sindirim sisteminin düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu bir mineraldir diye geçiyor. Tabiki her şeyin fazlası zararlı olduğu için dengeli kullanılmalı. Ki bu yaş mamada kullanılan miktar da düşüktür. Çoğunluğunu et ve pirinç kaplıyor zaten.

Warriorsans

@simbakedi ben karışık veriyorum yaş mamada yavru vs çok takılmıyorum. Çeşitlilik olsun diye her seferinde değiştiriyorum

Gimlihanim

Evet koruyucu olarak genelde kullanılıyor diye biliyorum ben de.

Warriorsans

******’dan hiç mama almadım oraya da bakarım iyiymiş baya

duman_cat_world

Poncimin
Çok teşekkür ederiz o zaman uygun fiyatlı içeriği güzel olduğu için gimcate devam 💖 Kedim de tadını çok seviyor zaten 🤩🤤

Warriorsans

Bu arada kitten mamasında göremedim

cat_expert

Koruyucu olarak kullanılıyor.

dilanbulent

Her mamada bir miktar bulunur diye biliyorum

duman_cat_world

Biz sizinle özelden bu konu hakkında konuşmuştuk 👍 Ben de gimcat kullaniyorum dikkat edeyim

simbakedi

surekli yas mama ile beslemiyorsaniz, kediniz kitten olanini da seviyorsa onu alin bence. a mazonda 4 tl :D

simbakedi

ben de indirimlerine gore aliyorum valla :D dedigim gibi a mazonu takip ederseniz ndler 7-8 oluyor, gimcatler zaten uygun. ndlerin bazi stokta olmayan ys mamalari da 8-10tlye geldigi oluyor ordekli, bildircinli, domuzlu gibi.

Warriorsans

******’dan hiç mama almadım oraya da bakarım iyiymiş baya

Palyaco

Gimcat fiyati uygun bol sulu olanı kullanıyorum bende elmali tavuklu