Kedimin Bıyığı Dusmeye Basladi

sedosayan

ne oldugunuda bilmiyorum

12 CEVAP

zehraaozlu

Kedi bıyıkları diğer tüylere oranla daha köklü kıllar olup etrafı çeşitli kan ve sinir hücreleri bakımından oldukça zengin kıllardır. Bu nedenle kedi bıyıkları adeta duyu organı gibi görev yaparlar.Mevsimsel tüy dökülmesi , stres nedenli, kötü bakım ve beslenme, vitamin ve mineral madde eksikliği gibi çeşitli nedenlerden kaynaklı diğer tüy dökülmeleri gibi bıyık tüyleri de dökülebilir. Genellikle fizyolojik bir olaydır. Dökülen tüylerin yerine yenileri çıkar. (Alıntı)
Kusma, yetersiz beslenme, bıyık dökülmesi vs. Kedinizi veterinere gösterseniz çok iyi olacak.

SelinTuksal

Kedinizin masraflarını (vet, mama, kum vs.) karşılayamıyorsanız onun iyiliği için sahiplendirebilirsiniz. Ayrıca bencede götürün kedinizi veterinere. Önemli bir şey olmama ihtimali kadar olma ihtimali de var sonuçta.

sedosayan

veterinere goturcm sdecr sordm

sedosayan

veterinere goturcm

sedosayan

veterinere goturcm sdecr sordm

sedosayan

karsiliyorum butun asilarini yaptrdm seneye tekrar basliycaz kumu en iyisini kullaniyorum mama yeni mama alicam

Mavis276

Veterinere re götürün bencede

efruzg

Kedinin kac aylık bilmiyorum ama benim kediminde bütün bıyıkları döküldü ve yerine daha sağlıklı güzel bıyıkları hemen uzadı:)

sedosayan

1 yasina gircek

efruzg

Benimki aylık tı döktüğü zamanlar . Başka sikayetlerinizde varsa veteriner e danışın derim vitamin eksikliğinden dökülüyor da olabilir

vete danışın eğer bi sıkıntı varsa vitamin eksikliğinden olabilir vitamin eksikliği varsa vitamin macunu önerebilirim çok önce bi arkadaşımın kedisinde kullanmıştık markasını bilmiyorum

sedosayan

saolun