Hangi Mama Tüy Dökümünü Azaltıyor

Anket

Royal canin kitten
(0 oy)
Proplan
(6 oy)
Nd
(24 oy)
Purina one
(2 oy)
Toplam (32 oy)

7 aylık tekir dişi kedim var tüyü çok döküyor tüy dökümü en az olan mama önerinix nedir

16 CEVAP

dilanbulent

Öyle bir mama yok. Her kediye her mama aynı etkiyi göstermez. Onlar da insanlar gibidir aslında. Bir insan domatesi sever, diğeri sevmez, diğerinde de alerji yapar? Kediler de böyledir. Çok iyi diye övülen bir mamayı aldığınızda tüy dökülmesi yapabilir, alerjik bir reaksiyon gösterebilir veya en basitinden tadını sevmeyebilir. Deneyerek öğrenmeniz lazım :)

Gimlihanim

Kedinize iyi gelen mamayı deneyerek bulmalısınız. Her mama her kediye iyi gelmiyor maalesef. Biz hala tam olarak bulamadık mesela.

duman_cat_world

dilanbulent'e katılmakla beraber ND nin bize çok yaradığına ve tüylerimizin hiç dökülmediğine dair deneyimimi paylaşıp kaçıyorummm :)

simbakedi

hicbiri. hepsini deneyip gormeniz gerekiyor. proplan memnuniyeti yuksek deniyor ama gecen aylarda burda bir suru proplan cok tuy dokturdu basligi acildi, ayni sekilde nd benim kedime iyi geliyor ama gelmeyen kediler de var. deneyip gormek disinda careniz yok. sadece icerik olarak size fikir verebilirim, royal canin asla kullanmazdim. her mamayi deneyip hicbiri iyi gelmezse kullanirdim. onun yerine bozita, sanabelle bakabilirsiniz.

Mamalar şampuan markası gibidir her saça her şampuan iyi gelmez. Proplan bizde tüy dökümü yaptı, başkasına çok iyi gelmiş. Ve gibi gibi

Firuzecik

prplan ve nd denedim. Peoplanda bariz tuy dokumu daha fazlaydi ve kabiz yapti. Nd hala kullaniyorlar sorunsuz. Dökülme illa var hala ama gorece daha az

Phoenix3

Belirli bir mama yok ama balıklı olanları tercih eder ve ekstra olarak balık yağı kullanırsanız azalma olacaktır. Düzenli taramayı ve stresten uzak tutmayı da unutmayın

6 aylık kedime kuru mama olarak sadece nd kullandım, tüy dökümü nerdeyse sıfır. Denemediyseniz tavuklu narlıyı öneririm, belki sizin kedinize de iyi gelir, sevgiler.

Warriorsans

Her kedide her mama farklı etki yaratır. Şans ilk geldiğinde aşırı tüy döküyordu hala nasıl üzerinde tüy kalıyor şaşıyordum yani okadar tüy dökmeye. Mystic mamayla besledik 20 gün kadar sonra nd verdi arkadaşım elimde nd dende mysticten de 800 gr kadar vardı ikisini karıştırdım öyle verdim bir süre sonra tüy dökmesi azaldı ve yumuşacık oldu tüyleri. Şuan acana ya geçiş sürecindeyim bunda nasıl olucak bilmiyorum

Arzuarslan

Her kedide farklı oluyor malesef. Royal canin benim kedimde ciddi bir tüy dökümü yaptığı için proplana geçtik biraz azaldı. Ancak tavuk içeren mamaların genel olarak tüy dökümü yapabileceğini veterinerimiz söyledi 👍🏻

MunevverOzturk

Mama konusunda bilemem ama içinde tavuk eti orani yüksek olan ürünler tüy dökümünü çoğaltıyor

Palyaco

Exclision ton balikliyi al dökülürse yaz bana kefilim palyaço kefildir

AsumanAtilgan

Pro plan derma plus hairball
Somon çok etkili

kuruvasan

exclusionu deneyebilirsiniz kedımın tuylerı baya dokuluyordu cogu mamayı denedım en ıyı bu oldu hem parladıda tuylerı tavsıye ederim deneyi derim

Muezzabalim

Her kedide mamaların etkisi farklı bence pro plan da kullandım ,Royal canin kitten da ,hills de hepsi tüy döküyor şu an acana ya geçiş yapıyoruz sonucu yazarım inşallah hemen belli olmuyor çünkü bir de tüy sağlığı için vitamin ve malt kullanıyorum fakat şu an tüm kediler biraz fazla tüy döküyor muhtemelen mevsimden