Kedi Ve Balkon

ebrardogan

Kedimin kumu balkonda ve annem kumu hiçbir şekilde evde istemiyor. Balkonun kapısı açık bıraktığım zaman da, kedim hemen balkonun kenarlarına çıkıyor. Çok endişeleniyorum bir gün düşecek diye. En yakın zamanda file taktıracağız ama önerebileceğiniz geçici bir çözüm var mı?

12 CEVAP

Duygukckk

kedi sahiplenmeden önce evinizdeki aile bireylerinizle bu durumu konuşmanız gerekiyordu. Nasıl siz tuvaleti pis bırakınca koku oluşabiliyorsa kedinizin tuvaletini de düzenli temizlemezseniz koku oluşur bunları göz önünde bulundurarak bir cana sahip olmalıydınız. Kedinizi düşürdükten sonra geri dönüşü olmayan şeyler yaşayabilir pişmanlık duyabilirsiniz.

cat_expert

Tuvalet açıksa kapalı tuvalet alınabilir, tuvaleti evin pek göz önünde olmayan bir alanına koyarsanız annenizin gözüne batmaz. Anneniz buna da karşıysa kedi her tuvalete gittiğinde sizin de refakat etmeniz ve kediyi içeri almanız haricinde geçici başka bir çözüm yolu yok.

simbakedi

file yaptırana kadar odanıza alın, her tuvalete girdiğinde temizleyin. bunu kabul ettiremediyseniz başta sonuçlarına katlanmalısınız maalesef. file takıldıktan sonra geri koyacağınızı söyleyin ve öyle de yapın. kuma karbonat atarsanız koku sorunu azalacaktır baya

Gimlihanim

Tuvaletini banyonuza koyun. Genelde insanlar banyoda bulunduruyor. Böylece koku sorun olmaz. Muhtemelen kokudan dolayı istemiyordur anneniz.

Gimlihanim

Kış geliyor balkonda durması uygun değil. Mutlaka içeriye almak durumunda kalacaksınız zaten.

AsumanAtilgan

Veya kum kutusuna kedinin Peşinden gidip derhal temizlemek fakat hiç bir şekilde balkona yalnız bırakmayın ben üç kedi düşürdüm ☹️

Yani kışın her türlü içeri alınacak zaten o kum. Kapalı bir tuvalet alın ve kumu evin en arka ve havalandırma olasılığı rahat olan odasına koyun. File ya da cam balkon tarzı bir şey yaptırmayana kadar da tuvaleti balkona koymayacağınızı söyleyin tatlı tatlı. Önünde sonunda tuvaletin balkonda olması rahatlığını özleyip file yaptıracaklar.

CalicoMinos

Seni çok iyi anlıyorum canını sıkma benim kedimin de tuvaleti balkondaydı dua ettim hep hiçbir şey olmadı çok şükür odana al kumu

Warriorsans

Kışın eve almanız gerekecek zaten. Bir şekilde banyoya kendi odana vs almayı demeyebilirsin

Palyaco

Kapalı tuvalet alın karbon filtreli ve evde tuvalete koyun küçük tuvalet varsa çoğunlukla aile bireyleri banyoyu kullaniyor

Oqrenerde06

Kış geliyor balkon çok güvenli değil eğer kapalı balkonsa bir ihtimal düşünülebilir fakat açıksa sıkıntı.

Lokumcukk

Kedinizin tuvalet kapalıysa ve sık değiştiriyorsanız koku yapmaz bunu annenize anlatın anlamazsada bence zorla denetin koku olmadığını anlayınca zamanla kabul eder