Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası

yadito

kedimi dün sabah kısırlaştırdık ve eve geldiğinde narkozun eskisindeydi kendi yürüyemiyordu o yüzden bütün gece başında bekledim bir şey olmasın diye bugün ayaklandı gayet mamasını suyunu içiyor dolanıyor ama koltuklara falan çıkmak istediğinde izin vermiyorum kendim çıkartıyorum bir şey olur diye sizce doğru mu yapıyorum yoksa kendisi çıkabilir mi

5 CEVAP

emre536

öncelikle geçmiş olsun dişi kedi ameliyatı erkek kediye göre biraz daha zor oluyor süreçi ilk üç gün yuksek yerlere çıkmasına izin vermeyın dikişlerine birşey olmasın önlem amaçlı , yastık vb eşyalar koyarak çıkmak istedıgı yerleri kolay çıkmasınıda saglayabılırsınız

Benim kızım da ameliyat oldu hatta baya zaman geçti 3-4 gün orada kaldı şuan hiçbir şey yemiyor çok endişeleniyorum normal mi ?

Warriorsans

Geçmiş olsun, iyi olmasına çok sevindim. Dikişleri varsa dikkat edin patlatmasın yada yalamasın.

Renklipati

Biraz dikkat edin çok yükseğe özellikle atlayıp zıplamasın çıkarırken de çok dengeli tutarak çıkarın bir hafta çok dikkat ederseniz çabucak iyileşir baktınız çok koşturmaca şımartma peşinde alanını daraltın veteriner im öyle demişti bir odada tuttum bir kaç gün bende yanında oldum hep geçmiş olsun

theyusra

vallahi benimki sabah 10da ameliyata girdi, ertesi sabah 8de gidip aldım ne sargısı vardı ne yakalığı eve geldiği gibi hiç ameliyata girmemiş gibi koşup oynamaya başlamıştı hiç ellemedim hiçbir şey de olmadı taş gibi şu an