Kedilerde Kulak Temizliği

nemos_world

Arkadaşlar kedilerimin kulaklarını hiç temizlemedim, birbirlerini yalıyorlar sürekli, kulaklarına baktığımda herhangi bir pislik göremiyorum yine de temizlemeli miyim? Temizlemeliysem nasıl? sizler neler kullanıyorsunuz bilgi verir misiniz ?

9 CEVAP

Lavinia17

crystalin markası ile haftada bir kez pamuk ve kulak çubuğu ile temizliyorum

BusraLuti

Bende temizlemiyorum ama sürekli hem kendim kontrol ediyorum hem veteriner kontrolünde kulaklarına baktırıyorum. Veterinerim temizliğin çok gerekli olmadığını temizleyeceksem de sildikten sonra mutlaka kurulamam gerektiğini söylemişti. Kulaktaki ıslaklık mantar ve uyuza neden olabiliyormuş.

yalkuzak

dr animal ile silebilirsiniz ara ara

Phoenix3

Ben haftada bir otigocare in kulak temizleme solüsyonunu kullanıyorum birkaç damla damlatıp kibarca kulağına emdirdiğim anda tertemiz pepembe parlıyor 😻

Warriorsans

Sirkeli suyla temizliyorum ben

Palyaco

Kulak temizleme losyonlari iş görüyor pamuk yardimiyla

Gimlihanim

Crystalin ya da dr animal hangisi elimde varsa. Pamuğa damlatıp dış kısımlarını siliyorum hafifçe.

diablerose

ben de temizlemiorm. tertemiz gorunuyor. kulagini kivirip icine cok dikkatlice baksam belki biraz vardir ama o kisimlari temizlemeye kalksam hayatta musade etmez. internetten yabanci kaynaklari okudugumda da ozetle cok da şart olmadigini anladim.

nemos_world

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim