Bir Yaş Aşıları

mihavvv6

Kedimin ilk alımlarının üzerinden bir sene geçti. İlk alınlarından kan tahlili falan yapılmadı Herhangi bir sorun da yaşamadık. Burada karma ve lösemi öncesi kan tahlili yapılması gerektiğini okudum. İlk yaş aşıları için mi geçerli bu yoksa şimdi de yaptırmam gerekir mi? İki veterinerden görüş aldım. İkisi de ilk yıl aşılarında bir sorun olmadığı için genel muayenede bir sorun çıkmazsa kan tahliline gerek olmadığı söylendi.

6 CEVAP

gulsump

karma aşıda tahlile gerek olduğunu sanmıyorum duymadım hiç ama lösemi aşısı yaptıracaksanız mutlaka test yaptırın

Renklipati

Karma aşı da test yapılmıyor daha doğrusu yaptıran göremedim,lösemi aşını da yaptırmadım veteriner de şuan gerek görmediği için yapılırsa mutlaka test yaptırırım

Gimlihanim

Karma aşısında tahlil ya da test hiç duymadım. Belki ben bilmiyorumdur. Ama lösemi aşısında mutlaka test yapılmalı.

Oqrenerde06

Ben iki kedime de test yaptırmadım bir sıkıntıda yaşamadık 2 doz vurdurdum lösemiyi diğer yaşlar yaptırmayacağım.

BusraLuti

Karma aşı için test yaptırmadık hiç. Lösemi aşısı ağır bir aşı olduğu için kedilerime yaptırmadım. Yapılacağı zaman test yapılıyor diye biliyorum.

Palyaco

Karma asi lösemi asilarinda test hiç yaptirmadim