Kedimdeki Enerji Artışı

MunevverOzturk

Kedim hamile ve son zamanlarda aşırı derecede hareketli resmen evin bir ucundan diger ucuna uçuyor yuksek dolaplara cikiyor halilarin yerleri bile degisiyor hoplayip ziplamasindan ve karnindaki miniklere bi sey olur diye de korkuyorum Hamilelikte karakter degisimi oluyor diye biliyordum ama bu kadari cok fazla zaten çok fazla karni yok en fazla 3 bebişi olur diye tahmin ediyorum yediği mamadan mi kaynakli bilmiyorum Royal Canin Mother &Baby mamasina gectik dogum yakin diye bilemedim cidden bilen birileri yardimci olabilir mi normal mi bu durum ( Neden ciflestirdin diyip linçleyecekler lütfen yazmasinlar hamileliginden supeliydim bizzat çiflestirmedim o yüzden bilmeden yorum yapmazsanız sevinirim ) Onun icin elimden gelen her şeyi yapiyorum inanin

9 CEVAP

gulsump

karnı fazla yoksa doğumunun yakın olması garip geldi bana, doğum yakın olunca karın baya büyür sokakta baktığım kedilerden biliyorum, bebekler sağlıklı mı kontrol ettirdiniz mi

Renklipati

Yavru mamadan kaynaklı da olabilir çünkü onların kalorisi vitamin protein değerleri daha yüksek olduğu için enerjisini atmak istiyor, doğumdan sonra yavru mamayı verebilirsiniz

Warriorsans

@gulsump evet katılıyorum size ama bebeklere bir şey olmuş olsa anne halsiz olurdu, yinede kontrol ettirmekte fayda var. Umarım sağlıklı güzel bir doğum gerçekleşir. Şanstan sonra her hamile kedi gördüğümde o kadar kötü hissediyorum ve korkuyorum ki..

simbakedi

bence enerjisini atsin diye oltayla oynatin, olta yoksa da bir ipin ucuna bir sey baglayin etrafinizda kossun oyle enerji atsin. ne kadar zaman olursa olsun bence oyle dolaplara cikmasi vs tehlikeli, kendi ne cesaretle yapiyor anlamadim :D

Palyaco

Doğumuna var bisey olucani sanmam

MunevverOzturk

Valla ondaki enerji bende olsa keske bende anlayadım bu enerjisini çılgın kedicigim benim 😅

MunevverOzturk

Kedimin hamileliğinden şüpeliydim sadece bende emin olmak için veterinere gittim ultrasonla bakildi hamile oldugu soylendi karni da şis ama boyle kocaman degil normal şisko kedi gibi duruyor veterinere ortalama kac gune dogum gerceklesir diye sordum 15 güne dedi tahmini ve tam 1 hafta gecti tahminen o halde bir haftasi kaldi cok yogunluk oldugundan cok detayli bir rontgen olmamisti cabuk bitti rontgen sonrasinda iste ona uygun mama aldim felan ama ozellikle 2 3 gundur evi savas alanina ceviriyor ya cok yatiyor uyuyor ya da cilginlar gibi ordan oraya hoplayip zipliyor veteriner hoplatmayin severken felan demisti ben yapmiyorum ama kendisi durmuyor bu beni endiselendirdi kac ultrason bittiginde veterine kac tane var diye sordum simdilik hamile olmasini bilin yeter dedi genis bir alan olmadigi icin cok bakamadim dedi karninda ufak bir yer traslanip hamile mi degil mi baktilar zaten ultrason ucreti almadilar benden surekli gittigim veteriner oldugu icin ama hareketlerine şaskinim

MunevverOzturk

Şu an veterinerime sordum tahminime gore 1 haftaya dogum olacagini sanmiyorum sanirim daha 15 gunu var veterinerim mamayi kesmemi isterse keserim mamadan kaynakli da olabilir cunku multivitamin de veriyorum karninin cok buyumesi kacinci gunden sonra oluyor karni bi aydan sonra belli oluyor ama o kadar buyumesi yani tahminime gore faha 45 günlük

komurlolis

Benim kedim doğurduğu günün bir gün öncesine kadar aynıydı neredeyse duvarlara tırmanıyordu ama bir şey olmadı bebeklere😊