Tırmalama Sorunu

Hbc1994

4-5 aylık bir kedim var tırmalamadık için kedi evi aldım ama kargonun Geç gelmesinden kaynaklı koltuğumun bir yerini kendine tırmalamak için alan belirlerdi. Tırmalama evini kurduk ama ara sıra hala koltuğa gidiyor onu nasıl vazgeçilebilir bilgisi olan varmı koltuğa sirke yada başka bir madde sürsem işe yarar mı

6 CEVAP

Palyaco

Koltuklar deriyse kurtuluş yok

Unabomberr

Koltuğa yeltendikçe ilgisini başka birşeye çekin hemen. Benimkide koltuğun koluna takmıştı her seferinde alıp oyuna yönlendirdim. Bıraktı artık yapmıyor. Biraz da ilgi çekmek için evdeki mobilyaları tırmalıyorlar diye düşünüyorum. Tırmalama tahtasına da en çok ilgisini çeken oyuncak eşya ne varsa onu asarsanız oynamak için gidiyor tırmalamaya.

Gimlihanim

Çift taraflı şeffaf bantlar görmüştüm. Tırmalama sorunu için kullanıyorlar. Belki o tırmaladığı yere yapıştırırsanız vazgeçer bu durumdan.

Hbc1994

Deri değil kumaş

Palyaco

Kumaşı pek tirmalamaz bizimki ondan deriyi parçalıyor ama

Muezzabalim

Benim kedilerden biri de öyle koltuğun bir yerini belirlemiş hanımefendi uyanınca gidip oraya tırnak geçirip geriniyor ben örtü ortmekte buldum çözümü yine yapıyor ama örtüye , diğer kedim perde delisi bebekliginden beri perdelere tırmanma hobisi var dün cağnım perdeleri carrrttttt diye yırttı dana baktım ki tırnakları uzamış haftada bir kesiyorum ama inanılmaz hızlı uzuyor tırnakları bu arada biri 5 biri 6 aylık tam yaramaz dönemimiz. Ama kısır 3 yaşındaki kedim asla perde felan tirnaklamaz onun favorisi yalnız tirnaklari uzayınca bana göstermek için deri sandalyeleri çizmek ona da eski t-shirt geçirdim yapamıyor kedinin en uslusu kısır ve olgun olanıdır benden söylemesi 😂💕🐾