Mantar Olabilir Mi?

duyguylmz

Merhaba arkadaşlar. Kedimin sırtında iki yakın yerde biri büyük olmak üzere iki yara gördüm. Yakınlarda veteriner olmadığı için sizin tecrübelerinize danışmak istedim. Kedim yaraları kaşımıyor. Sirkeli su sıktım böyle kanlı gibi bir hal alır kızardı. Mantar olabilir mi ya da herhangi bir gıdaya alerjisi mi var?

8 CEVAP

diablerose

evet bu olasi bisi. uyuz da olabilir baska bisi de. gecmis olsun

Minigimmm

Hayir bu mantar değil alerji olmuş verdiğiniz gıdalara yas mamasinin protein çeşidine dikkat edin, evde verdiginiz ekstra seyleri kesin. Ve kuru mamasini yeni kullaniyorsaniz oda yapmis olabilir. Bir hekime görünmekte fayda var.

diablerose

eczaneden baticon alip oralarini temizleyebilirsiniz.
buarada pek cok ic dis parazit asisi uyuza etki etmior. bundan sonra ic dis yaptircaginiz zaman stronghold markasini tercih edin. veterinerinize simdiden belirtin siradaki asi zamani gelmeden evvel elinde yoksa temin etsin stronghold. cok bi ogut verir gibi oldu ama kedim daha yeni mantar ve uyuz kombosundan kurtuluyor. o yuzden tecrubelerimi paylasmak istedim.

duyguylmz

Diablerose, çok geçmiş olsun. Tabii ki ogutlerinizi dinlemek için yonelttim bu soruyu. Umarim kediniz tez zamanda sağlığına kavuşur.

duyguylmz

Teşekkür ederim. İç dış parazit aşısını yaptırmıştım. Umarım alerjidir.

diablerose

alerji de bela bisi. ummayin oyle seyler :) yakinlarda eczane var mi

duyguylmz

Alerji olursa mamasini değiştirmekle kurtuluruz diye düşünmüştüm. Kötünün iyisini tercih etmek gibi oldu biraz. 😁 evet eczane var.

duyguylmz

Kuru ve yaş mama karıştırıp veriyorum sürekli. Sadece kuru mama yemiyor. Yaş mama da ilk kez kullandığım tavuklu bir markaydi. Sanırım ondan oldu. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için.