Kedimin Ayağında Açık Yara Var

Golge_Hera

Kedimin ayağını atele almak zorunda kalmıştık. Bugün kontrol için açtığımızda ayağında büyük bi yara oluştuğunu gördük. Veteriner hekimimiz antibiyotik sprey ve krem verdi. Ama kedim yarasını yalıyor. Bu yaranın büyümesine yol açar mı ve önereceğiniz başka kremler falan var mı? Önerilerinize açığım…

3 CEVAP

Warriorsans

Kesinlikle yarasını yalamasını engellemelisiniz. Biz bu durumlardan çok çektik. Ya elizabet başlıklardan takın yada bir şekilde engelleyin. Yarası büyümesin. Batikon ve antibiyotik krem kullanmak genelde işe yarıyor bu tarz yaralarda. Biz batikonla silip madeccasol krem sürüyoruz sabah akşam ve yarası bayağı küçüldü.

eliffunal

Bugün aynı sebepten dolayı veterinere gittik. Elizabeth başlık kullanılması gerektiğini, eğer ki yanında biz durup da göz kulak olursak da başlığı çıkarabileceğimizi söyledi. Yarayı mutlaka yalayacağı için enfeksiyonun da iyileşme süresini geciktiriyormuş. Geçmiş olsun size de 😊🙆

Golge_Hera

Cevaplarınız işin teşekkür ederim. Biz yanındayken engelleyebiliyoruz ama evde olmadığımız zamanlar başlık takarız.