Yas Mama Damak Tadi

diablerose

arkadaslar ben kedimi yas mama sevmiyor saniyordum ama aslinda kalite sevmiyormus. royal caninin yas mamasini yerken kendinden gecti, ama gimcat in tadina bile bakmadi. acaba bu durumda prochoice ve vets plusin yas mamalarindan versem yer mi? sirf kedim sevdigi icin wanpy odul mamasinin kalitesiyle ilgili de tereddutlerim var buarada :))

13 CEVAP

Bu kedi milletinin hepsinin mi ruhunda varoşluk olur...royal canin seviyorsa hiiiç sheiser falan alıp yedirmeye çalışarak yıpratmayın kendinizi. Bırakın yiyiyorsa yesin. Çok sık verdiğiniz bir şey değildir zaten. Peşlerinden mi koşucaz bi de.

simbakedi

denemeden bilemeyiz ama belki royal canin yaş mamaya azcık schesir, gimcat fln serpseniz belki ona da alışır. alışmıyosa da afiyet olsun royal canin icin :D umarım wanpy bu klasta değildir...

duman_cat_world

Wanpy'yle ilgili olan bölümde güldüm 🤭

Genelde kediler kalitesiz yaş/kuru mamaları severler çünkü içlerinde tatlandırıcılar ve aromalar bulunmaktadır. Siz ıspanak mı tercih edersiniz hamburger mi? Bunu gibi örnekler verebiliriz. Sevmiyorsa vets plus deneyebilirsiniz jöleli olduğu için genelde kediler seviyor 🤤🤩

Prochoice önermem çok kalitesiz. Royal canin de pek farklı değil prochoicedan.

diablerose

O sekilde sevdirmeyi denedim de bi suru mama artiyor. artik sevdigi bi yas mama olunca odul niyetine nadiren veriorum. RC yas mama, wanpy gibi nefis bi koku saciyor. gimcat haslanmis ve sogumus tavuk gogus gibi kokuyor mesela. yemeyecekse mamayi acip ziyan etmeden isyerindeki kedileri besleyen bi hanim var ona vereyim diye dusundum. acarsam ve yemezse cope gidio, cunku bizim burda sokak hayvani yok hic.

Gimlihanim

Wanpy severse haberimiz olsun lütfen 😅😅 Şaka bi yana benim kedimin de yaş mama zevki çok değişiyor. Bazen bi bakıyorum iştahla schesir yiyor, diğer gün yüzüne bakmıyor. Anlayamadım gitti. Sanırım bir süre sonra sıkılıp değişiklik arıyorlar.

Palyaco

Birgun yediklerini ertesi gün yemiyorlar onları anlamak zor gercekten

Lokumcukk

Benim kedim vets plusunda gimcatinde yaş mamasını aska yemiyor Meo’nun jöle içinde ton balıklı yavru yaş mamasına bayılıyor en sevdiği onu deneyebilirsiniz Wanpyi her kedi sever bu arada jdj

diablerose

meonun yas mamasi wanpy gibi nefis kokuyor mu lokumcuk

Lokumcukk

@diablerose İçinde gerçek balık parçaları var hatta büttün balık bile çıkıyor bazı paketlerden Ton balığı gibi kokuyor Lokum bey bayılıyor

simbakedi

royal canin nasil kokuyo ya oyle bi anlattiniz ki bi ara alip deniycem :D

Warriorsans

Ahahah kedilerde bu çok oluyor ama bizimkisi ne koysam önüne son lokmasına kadar yer bitirir daha yokmu der 😸 kuru mamayı kaliteli kullanıyorsanız sanırım yaş mamayı kalitesiz vermenizde pek bir sıkıntı olmaz. Ama royal canin in içeriğinde var mı bilmiyorum ama bazı katkı maddeleri bağımlılık yapıyor yada çok zararlı olabiliyor o tarz bir ürünse çok vermenizi tavsiye etmem

Sindycan

hahaha gerçekten enteresanlar. benim kedim vets plus yemedi bu arada. kaliteli mamaları kalitesizle karıştırıp kaliteliye alıştırdım ben :))

diablerose

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/royal-canin-instinctive-jelly-yetiskin-konserve-yas-mamasi-85gr.html

işte bu mama.

sanki taze haslanmis, sicagi ustunde bir et gibi kokuyor :)