Sokaktaki Evcil Kediyi Eve Aldık

balim14

sokakta insana alışkın bir süredir burada bulunan kediyi eve aldık fakat aşısı vs yok ve biraz tüy dökülüyor bir hastalık sorunu oluşur mu bugün veterinere götürme imkanımız yok.

ayrıca kedi tuvaleti maması da yok şuan. ne yapabiliriz yarın sabaha kadar

10 CEVAP

simbakedi

mama yerine kasaptan 10 tlye tavuk göğsü ya da ciğer alıp sade şekilde haşlayıp suyuyla birlikte verebilirsiniz. marketten alacağınız mamalardan daha sağlıklı olur. tuvaleti için fikrim yok. bence en yakın petshoptan kum ve kum kabı almalısınız. kabını almasanız bile kumu alıp karton kutuya dökseniz bile olur.

gulsump

Tuvalet kabı almasanız bile kum almanız lazım leğene falan koyarsınız. İç dış yaptırılmadığı için tüyleri zararlı olabilir, evde varsa tavuk ya da et haşlayıp verebilirsiniz

Warriorsans

Ben kedimi ilk sahiplendiğimde tedavilerinden dolayı tuvalet kabı vs alacak param yoktu ama kum almanız önemli ben kumunu sepete koyuyordum. Mamasını da mutfak kaplarından birine koyuyordum ki hala seramik tabakta mama ve suyu. Kum ve mama öncelik yoksa hayvancağız tuvaletini eve yapmak istemeyeceği için tutup sıkıntı çekebilir hadi yine sabaha kadar evde olan bir şeyler yer ama kum kesin olmalı. Mama olarak da market mamaları olan whiskas felix gibi mamalar kullanmanızı tavsiye etmem içeriği çok kötü benim arkadaşımın kedisi bu yüzden böbrek hastası oldu.

diablerose

ne tatli bi kedi. iyi ki sahip ciktiniz

Prenseslady867

Yavrunuz evinize bereket getirsin

Lils

Kum alıp bir kutuya koymalısınız. Birkaç gün haşlanmış tavuk+ günde 1 tatlı kaşığı yoğurt ile bekleyebilirsiniz

gulsump

bugün veterinere götürme imkanım yok yazmışsınız ben hep sandım. Bir günden bir şey olmaz aşısız olması

balim14

kedi elimizi çiziyor biraz ve çok az ısırıyor o yüzden hastalık bulaşırsa diye korkuyorum

Tengu

Kediden insana geçebilen hastalık çok az zaten. Size bir şey geçeceğini sanmıyorum. İç dış parazitini yarın halledenseniz sorun kalmaz. Vete gittiğinizde de tırnaklarını kestirirsiniz. Daha önce tırnak kestiyseniz siz de bugün kesebilirsiniz gerçi

Prenseslady867

Yavrunuz evinize bereket getirsin
Aşılarını en kısa zamanda yaptırırsanız sizin de içiniz rahat olacaktır
Parazit aşıları hem sizin hem de petiniz için çok önemli 3 ayda bir tekrarlamak gerektiğini iletmiş veteriner hekimimiz