5 Aylık Kedimi 3 Gün Evde Tek Bırakmak Zorundayım

Alarnurr

Haftaya tatile gideceğiz hep beraber okul yüzünden gündüzleri evde kalıyor ama daha hiç gece tek başına kalmadı mamasını suyunu bol bol koysam evde bıraksam sadece cuma ve cumartesi gecesi kalacak pazar akşamı geleceğiz bir sorun olur mu acaba

9 CEVAP

theyusra

5 aylık kediyi 5 saatten fazla yalnız bırakılmak bile sakıncalıyken 3 gün imkansız.

Ayssgul

Bırakmamanızı öneririm çok küçük daha 😕

Aleynademirtas

Hiç olmazsa 4 5 saate bir komşunuz gelip kontrol etse daha iyi olur yemeyi taze yer su da taze olur

_SeNa

Küçük olduğu için biraz zor:( en azından arada gelip ilgilenecek biri varsa olabilir.

Komşumuz varsa ona bırakın çok ağlar yoksa küçük daha.

Warriorsans

Çok küçük, komşunuza, arkadaşınıza, akrabanıza kim uygun olursa bırakın yada anahtarı verin günde birkaç kez kontrol etsin hem yemeği suyunu yenilese her gün taze yemiş olur kedicik.

cat_expert

5 aylık kedi için 3 gün uzun bir süre, bazen evin içinde diğer odaya gittiğinizde bile yalnız kaldığını anlayıp ağlamaya başlıyorlar. 1 gün olsa başının çaresine bakar belki ama 3 günde strese girer.

Bir yere bırakamıyorsanız bile güvenilir tanıdık birine evinizin anahtarını verin hergün uğrayıp bir 20 dakika ilgilensin, suyunu tazelesin, tuvaletini temizlesin hiç yoktan iyidir.

Muezzabalim

Beş aylık kedim odanın kapısını kapatıp içeri girsem arkamdan ağlıyor bazen bebek gibi..Güvenilir birileri varsa emanet edin ya da yanınızda götürün ben öyle yapıyorum genelde.

Pollythelilly

3gün için yanınızda götürmeniz strese neden olur.En azından günde 2defa kontrol edebilecek ve oynayabilecek birine anahtarı bırakabilirseniz çok iyi olur çünkü 3gün çok.Kötü bi şey olsa haberüniz olmayacak.