Kedimi Nasıl Yıkarım Acil Yardim

Fistikbonibon

Kedimi bir türlü yikiyomuyorum geçen yıkamaya çalıştım elim kan revan içinde kaldı şuan çok pis bir bezle siliyorum ama fayda etmiyor çok yaramaz sürekli tozlu yerlere giriyor çıkıyor nasıl yikayabilirim kedimi veya siz kedinizi nasıl yikiyorsunuz

15 CEVAP

Cotontzu_Siri

O kendini yalanarak temizler, yıkamayın. Temizlemiyorsa veterinere götürün, bir problemi vardır.

Zaten kediler kendini temizliyorlar siz tarakla duzenli olarak tararsanjz sorun kalmaz diye düşünüyorum

apovlitos

eğer herhangi bir rahatsızlığı yoksa kendini yalayıp yeterince temizleyememesi ilginç. eğer duşakabin varsa evde önce oraya yavaş yavaş kendi isteğiyle girmesini sağlayın. daha sonrasında gideri kapayıp, patilerini kapsayacak şekilde bir su birikintisi olana dek suyu açın. tekrar oraya girmesini sağladıktan sonra yavaş ve ürkütmeden yaklaşarak elinizle onu ıslatın. ardından kalıp sabunlarla yıkayabilirsiniz. elbet alışacak ve bitmesini bekleyecektir.

kedilikizzz

Kedinin tuvalete düşmesi gibi böyle absürd durumlar dışında kedi yıkanmamalı. Yılda bir kez yıkamamız lazım diye saçma bir şey yok. Gerçi kedinin tuvalete düşmesi gibi durumlar da bizim yüzümüzden oluyo. Kapatalım o tuvaletin kapağını sonuçta kedi bu tabii ki merak edecek. Kendimiz böyle durumlara sebebiyet verip kediyi yıkamak zorunda kalıp hayvana boşuna stres yaşatmaya gerek yok.

Fistikbonibon

Kendini yalıyor ama yeterli olmuyor

SelinTuksal

Kuru şampuan kullanmayı denediniz mi? Yorumlarına bakmıştım iyi şeyler söyleniyor.

Fistikbonibon

Bence sağlıklı değil onlar yani kedi kendini yaliyo

Fistikbonibon

Bu arada zorda olsa kedimi yikadim

Fistikbonibon

Bazen bahçeye de çıkıyor bahçemiz bize özel ve çitli olduğu için haftada bir bahçede birde gardırop un altına giriyor orasida tozlu

nyancat

Benim kedimde kendini çok pisletiyor bende uzun kollu giyip duş kabinine soktum bi kovaya su koydum içinden elimle su alıp ıslattım yavaşça sonra suyu açtım yavaşça bebek şampuanı ile hızla sabunladım o sırada kedim duş kabininde bir oraya bir buraya gidip geliyordu ağlıyordu üstüme tırmanmaya çalışıyordu hızlı bir şekilde hallettim hemen havluya sarıp çıkardım dikkat edin duştan çıkınca kumuna gidebilir kumlar üstüne yapışabilir kendisini kurutana kadar kumuna gitmemesini sağlayın kolay gelsin size

Fistikbonibon

Çok teşekkürler

mia1598

evet kendini yalamasi yeter ama yine de yılda 1 kere yıkamak gerekli diye biliyorum ben. kedim geldikten 1 hafta sonra cok pis koktugu icin yikamaya calismistim.heryerimi kanattı 1 yil sonra ne yapacagimizi pek bilmiyorum patileri bile islansa kaçıyor. :(

Zeynooo

Suyun sıcaklığı çok önemli ılık su olmasına dikkat edin . Benim kedim suyu sevmezdi . Ama ılık su olunca biraz miyavladı ve alıştı . Onu tedirgin ya da kızgın edebilecek davranışlardan kaçının. Çok çok kirli ise 1 kerecik çok çok az miktarda şampuan sürebilirsiniz bence . Ayrı yeten kediler kendilerini çok temizlerler şampuan deri ve tüyleri için iyi degil ama dediğim gibi 1 kerecik az miktarda sorun olmaz sanirim

KedimVar

Benimkilerin büyük olanı yıkanırken biraz miyavlıyor ama asla tırmalamaz. Diğeri de sadece bir kez yıkandı ve onda da kucağımda yattı.
Ama yalanıyorsa banyo ettirmeyin diye bir şey yok bazen yalanması gerçekten yetmiyor. Örneğin Peri merakından dolayı tuvalete düşmüştü. Sizce yalanması yeterli olur muydu?

KedimVar

Ama yıkanırken duş başlığını kullanmayın ses oluyor ve korkuyorlar. Suyu büyük bir kovaya doldurun ilk önce. Tabi ılık olmalı. Sonra daha küçük bir kapla suyu sessizce üzerine dökün yıkarken.