Yapmadığı Şeyleri Yapıyor

venniee

Kedime bişi oldu aşırı yaramazlaştı. Yemekde yemiyor eskiden çıkmadığı tezgaha çıkıypr. Dün ambalajlı lavaşı yemiş. Ambalajını yemesinden korktum. Ama yani kapalı ambalajındaki şeyi yemiş nasıl engel olabilirim ki açıkda bile değildi. Sabah annem kustuğunu söylüyor. Yemediğini yemeğe başladı üstüne üstlük kilo veriyor. Mamasını beğenmediğini düşünüyoruz ama virbac uriner hariç başka mamada kullanamayız ki. Veterinere sorup değiştireyim diyorum. Paketi bitince. Fakat rahatsız olsa bu kadar hareketli ve yaramaz olmaz diye düşünüyorum. Ekstra bi yaramaz sebebi ne olabilir ki 1,5 yaşında

10 CEVAP

simbakedi

kisir mi kediniz, degilse sorun bu olabilir

simbakedi

kisir olmadigindan olabilir, bizimki de kizginliga girdiginde daha hircin, laftan anlamayan bir sey oluyor cok. kisirlastirmaniz azaltabilir bu durumlari

Warriorsans

Ay şansta da 2 3 gündür böyle bir durum var. Çöplere dadanıyor ki çöpe yiyecek bişey de atmayız. Çöp kovasını düşürüyor içindekileri alıyor taşıyor, sürekli tezgaha çıkıyor geçen salata koymuş anneannem yemek için 2 dakika da salatayı yemiş. Yemek yerken hep bize dadanıyor ama normalde yiyeceği şeyler de değil böyle hareketleri farklı sürekli miyavlıyor falan ama mamasını da yiyor yani ne bulsa yiyo/yemeye çalışıyor ve kısır olmasına rağmen böyle

Superisi814

Merhaba,
Temel bilgi : Kediler uzaylidir, her an herşeyi yapabilirler.Bu gerçeği kabul edin..
Virbac kullaniyorsaniz ozel bir durumu vardir, veterinerinizi dinlemeye devam edin.
Bazen ani davranis degisiklikleri ardinda fiziksel bazen de psikoloijik neden olabilir.Mesela Aresi ( gir cik yapam bir kedi, tamamen ev kedisi degil) çöp kutusunun uzerinde gördüm 🤦‍♀️ Ya da komsunun mutfagindan gelen yemek kokularina basbas bagirdigini 🤦‍♀️Bunlar aç gozlulugunden olanlar.
Yasaklari surekli delmeye basliyorsa , kisir olmayisindan, beslenmesiyle cok enerji biriken bedenindeki enerjiyi tuketme cabasindan, mutsuzlugundan vb.den olabilir de olabilir.😊 6 yasinda cok yaramaz kedim de oldu, 14 aylik cok uysalda.
Iyi gozlemle asil nedeni kesfedersiniz kolaylika.Ona goore yol haritanizi belirlersiniz sonrasi 🐾☺

venniee

henüz kısır değil. Yazın çok sıcak diye yapamadım, ondan öncesindede tedavisi vardı. Önümüzdeki ay yapacağım ama

altunsila

kısır olmadığı için diye tahmin ediyorum ben de..

gulsundusmez

kediniz kısır değilse kudurur delirir aşırı enerji yapar bir an önce kısırlaştırın. Kusma sebebi malum tüy kusar çok yaramazlaştı dediniz gözden kaçan sindiremediği bir şey yemiştir kusar çok yiyor dediniz sindiremez o da kusma yapar. Sadece veterinerlerde satılan ve veterinerlere kazanç kapısı olan mamayı almak zorunda da değilsiniz tabi ki sormadan değiştirin kedinizin genetik bir hastalığı, cilt problemli, böbrek problemi ,bir hastalığı yoksa istediğiniz mamayı alın.

pablopicasso

Bizim ki kısır ama hala uçan böcük😝 boş kaldı mı!.. Dolap açıp, karıştırıyor. 🤓

venniee

hıröın değil çok yaramaz :(

venniee

kedimin vet maması yemesi öyle boşuna değil tabiki 1 yıl önce üriner problem yaşadık. Bu yüzdende kısırlaştıramadık çünkü hem veterinerimiz hemde biz korkuyoruz zaten üriner problemleri olsn kediye birde kısırlaştırılma yapılıp aynı problemlerin nüksetmesi inanın çok korkunç kimse o durumu yaşamasın. Tezgah tepelerinden indiriyorum her şeyi yemek istiyor. Yememesi gereken şeyleri yiyip kusuyor inanın sorumsuzluktan değil çünkü çok titiziz ama misal yemek yemek için poşeti ortaya çıkartıp arkamızı dönmemizle onun o poşeti yırtıp poşeti ve ekmeği yemesi şok edici. Mutfağa almıyoruz ama en ufak arada şak diye giriyor. Çıkartana kadar yediğini yiyior. Ayrıca Mesela bu sabah tüy kusmuş mamayla beraber. Malt veriyoruz düzenli korkutuyor. Devam ederse vete yazacağım muhakkak. Son olarak bu aralar ihmal ettim evde annem korona kedimle vakit geçiril oynatamadım. Biraz daha onu şımsrtayıp onunla oynayayım en iyisi. Teşekkür ederim her cevaba ayrıca en kısa sürede kısırlaştıracağım ama malum hem korkuyoruz hemde kısırlaştırma fiyatları….