Kısırlaştırma Sonrası

BusraLuti

Bugün erkek kedimi kısırlaştırdım. Eve geldiğimizden beri 3-4 defa kustu böyle köpük köpük. Veteriner kusma olabileceğini söyledi ama bu kadar olması normal mi? Dişi kedimi kısırlaştırdığımda kusma hiç yaşamamıştık. Başına gelmiş olan var mı? Yarına kadar bekleyip geçmezse öyle veterinere gitmeyi düşünüyorum çünkü şu an çok halsiz daha fazla yormak istemiyorum yavrumu

10 CEVAP

Firuzecik

Kusma normal anesteziyi atıyor. Veterinerin dediği süre boyunca mama vermezsiniz. Karanlık sakin bi ortamda dinlensin kumu yakın olsun. Varsa ped üzerinde yatsın. Sabaha hiç ameliyat olmamış gibi olacak umarımmm. Ama yarın da kusmaya devam eder ve halsız olursa mutlaka götürün

emre536

ben ilk erkek kedimi dobişimi kısırlaştırdıgımda kusma olmuştu, fakat diger iki erkek kedimde kusma sorunu yaşamadım, kusma olması normal hiç kusmamasıda normal ama kusması gun boyu devaam ediyorsa dediginiz gibi veterınıze danışırsınız geçmiş olsun

duman_cat_world

Kusma gayet normal ancak hayret, bizimki hiç kusmamıştı. gaz anestezi verilmisti Dumana 👍

duman_cat_world

Geçmiş olsun Luti ♥️

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur atlayıp zıplar bir an önce inşallah 🙏

Warriorsans

Çok geçmiş olsun umarım daha iyi olur. Kusması normal ama yarın da devam ederse veterinerinizi arayıp sorun yada farklı veterinerlerden görüş alın. Erkek kedilerin çok daha basit geçiyormuş ameliyatı yarına çok bir şeyi kalmamış olur umarım 😻

BusraLuti

Veterinerimi aradım bazı kedilerde olabiliyor normal uzun sürerse getir tekrar dedi. Şu an kusması kesildi biraz mama ve su içti. Kendine geliyor yavaş yavaş. Evet dişi kedime göre çabuk toparlanıyor o daha zor olmuştu :)

gulsump

çok geçmiş olsun umarım kısa zamanda kendine gelir

BusraLuti

Teşekkür ederim cevaplar için bugün bekleyeceğim umarım dediğiniz gibi olur sabaha iyileşmiş olur

BusraLuti

Çok teşekkür ederim :) 3.5 saattir yeni bir kusması olmadı iyileşiyor sanırım :)