Yavrusu Ölen Kedinin Sütlerinin Dolması

eriersty

Başlık nasıl bilmiyorum ama sokakta baktığım kedilerden birinin anladığım kadarıyla yavrusu ölmüş ve memeleri çok şiş karın bölgesinde ayrı sert bir katman var. Veterinere götürdüm yavru bulun dedi daha önce yavru koyduk kabullenmemişti ve benim onların da sorumluluğunu alacak vaktim maalesef yok. Şuan kendim kapıya gelip miyavladikça sütünü sıkıyorum baya indirdim şişliğini ama bu şekilde olmuyor insanlarda ki gibi geçer mi veteriner geçmiyeceğini anca ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi Allah aşkına kediyi çok seviyorum elimde olsa evime alacağım kediye birşey olsun istemiyorum yardımcı olursanız çok çok sevinirim. (2 kedim var o yüzden eve alamıyorum) bu resim ilk gördüğüm hâli.

11 CEVAP

Catsnbirb

Sütle dolduğu için ağrı yapıyordur ayrıca. Evet yavru kedi bulmanız gerekiyor, insanlarda bir şekilde sağılırlar ama kediler için böyle bir şey var mı emin değilim

Salihaylmz

Facebook ta grup var "süt anne arayanlar" diye süt anne arayan bir sürü bebek kedi var onlara umut olabilirsiniz

beyzathemoc1

yavru bulmak ya da ameliyat şart yoksa tümör yapabilit

Betulb97

Annesini kaybetmiş yavru kedilere süt anne olabilirseniz çok güzel olur 🌸

Renklipati

Yavru kedi annesiz bulmaya çalışın, şayet olmuyor bulunmuyor sa..buz kompleksi uygulayın rahatlar, ayrıca yaş mama ve su yani sıvı takviyesi bu aralar yapmayın su onuda çok fazla vermeyin sıvı sütü arttırır,sağdıkça sütü daha fazla gelir sağmak ta bir nevi yavru emnesi gibidir sağdıkça çoğalır.. ayrıca başka veteriner den ilaç sorun sütü azaltıcı ilaçlar bulunuyor alın.. diğer veteriner amaliyat yada Yavru bulun diyip yollamış o yüzden farklı veteriner den ilaç sorun

Hilalllllll

Yaa yutupta görmüştüm birisi daha böyle olay yaşamış bir şey yapıp sütü sağıyordu

eriersty

Ama kabul etmezse nasıl olacak birde ben şuan nerede uyuduğunu bilmiyorum o yavru kediler ortada kalır diye korkuyorum

Salihaylmz

Genellikle kabul ediyorlar bir sürü bebek kedi var annesiz illaki bir kaçını kabul eder
Bebek kediyi bulan kişiye geçici yuva olur musunuz diye sorarsın güvenli bir yerde 1.5-2 ay kalsalar yeterli

teddybal

Kedinin memesini zeytinyağı ile temizleyip şırınganın ters tarafını açarak (tam anlatamadım ama) sağma yapıyordu birisi, ben de YouTube'de görmüştüm bir bakın isterseniz. Ama keşke süt anne olsa🙏

Cubik

Resmi görünce şok oldum acayip dolmuş. Diğer arkadaşların dediği gibi sosyal medyada sürat Anne arayan bebekler var . Onlara umut olun

eriersty

Evet aşırı dolmuş dün baya sağdım şuan şükür iyi oldu yarın daha da geçmezse yavru bulacağım şuan bir sorun yok gibi duruyor.. teşekkür ederim.