Doğru Mu Yapıyorum???

irmtnc3

Her şey yolunda derken pat bir şey oluyor Daha önce buraya sormuştum “Köpeğimin dışkısını yemesini nasıl engellerim”diye Sonra fotoğraf a koyduğum dışkı yeme tableti ve vitamin için(vitamin eksikliğinden yiyebilirlermiş) balık yağı ve b plus damla kullandım 1 ay hiçbir sorun olmadı ve dışkısını yememeye başladı ama son bi haftadır sürekli ot yiyor ve kusuyor babam bu ilaçtan dolayı dedi ilacı bıraktım ama ne oldu Dışkı yemeye devam🤦🏼‍♀️ İlaç versem kusuyor vermesem 💩 yiyor Babam dışkısına acı sos dökmemeli söylüyor ama ben bir şey olur diye korkuyorum Ama bir yandan mantıklı gibi ama ağzını bilerek yakmak vicdansızca geliyor ne yapacağımı bilmiyorum Vitamin için VMP tableti deneyeceğim tr en dyolun büyük indirimlerini bekliyorum Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız Lüften fikrinizi belirtir misiniz

13 CEVAP

fumigo

Veteriner hekime danışın. Kediş sahibi olarak bir deneyimim yok :(((

Prenseslady867

Mamasını çok hızlımı yiyor bazen hızlı yedikleri için tam hazmedemiyorlar mış ve tekrar bütün çıkan mamaları yiyebiliyorlar mış yani ot yemesi de hazım problemi olabilir mi ?
Gözlemleyip ona göre hareket edebilirsiniz
Bir çok sayfada bu konu ile ilgili açıklamalar var bakabilirsiniz dilerseniz probleminize yardımı olabilir

irmtnc3

Upppp👆🏼

irmtnc3

Danıştık vitamin eksikliğinden yiyordur vitamin mineral takviyesi yapın dedi Biz de hem bu takviyeleri yaparken 💩 yemesini de önleyelim dedik ama işler biraz sapa sardı

theyusra

ot yemesinin başka bir şeyle alakalı olduğunu düşünüyorum bence bir veterinere danışın

pasakli_

ot yeme genelde baçbaşka sebeplerle oluyor biz elmanderde şunu gördük canı yandığı zaman ot yiyo ya da küstüğü zaman

Superisi814

Merhaba,
Ilkin babanizin önerisi icin , hayir yapmazdim.Neden? Yedi, agzi yamdi, midesi, bagirsagi , diskilarken de makati yandi.Peki tekrar etmiyeceginin garantisi var mi ?
Köpekler vitamin eksikliginden yapabilir bunu..Evet..Ona gereken vitamin destegi verilmeli.Öte yandan seker hastasi ise , ya da bazi farkli hastaliklar yine yapar..Sonra bazi köpekler anneden egitim almadiysa yeterince temizlemek için yapar bu davranisi.Ilgi istedigi icin bile yapabilir, hatta parazitte bile.Gecici cözüm kendini kandirmak olur bence..

Superisi814

Demeyin öyle cografya kaderindirin anlami daha farklidir. Elbette koşullar bizi etkiler.Sizi anliyorum elbette..Kucuk bir ilcedeyim, baska bir ilcede cok iyi bir veteriner hekimimiz var.Simdi burada belediyenin barinagi var artik bir yildir ve canla basla askla calisiyor.
Iyiler cikarsin karsimiza , hayirlar yazsin basimiza😊
Belki de daha iyi vitamin daha iyi gelicektir.Parazitini filan aksatmayin .Insallau kolaylikla cözümlensin 🙏

irmtnc3

Bu ilacı bırakınca ot yemeyi bırakıyor Ve @prenseslady867 evet mamasını çok hızlı yiyor bazen çiğnemiyor bile onun için ot yiyor olabilir ama bu ilacı bırakınca en azından ot yemesi azaldı

irmtnc3

Sorum daha çok şu yönde siz olsanız dışkısına acı sos döker miydiniz? Yaşadığım şehirde iki veteriner var sadece birine bok yiyor dediğimizde atasözünü hatırlayın deyip dalga geçti diğer veteriner bu vitamin eksikliği işini söyledi O yüzden bazı internet bilgilerine vetlerden daha çok güvenebiliyorum

irmtnc3

Uppppppp👆🏼

irmtnc3

Parazit i yeni yaptık 10-15 gün önce sokakta köpeğiydi annesi falan sanmıyorum VMP tablet alacağım yorumları iyi Coğrafya kaderin lafı o kadar doğru ki o yüzden yukarıda bahsettiğim gibi vet hekimleri kötü Uygun bir zaman da inşallah büyük bir şehire gidip adamakıllı şekap(yazılışı böyle değil biliyorum) yaptırmak istiyorum

irmtnc3

İnşallah 🙏🏻