Kısır Kedi Maması

betulaltundal

Arkadaşlar yakında kızımı kısırlaştıracağım. Şuan n&d tahılsız mama kullanıyorum ve memnunum. Ancak kısırlaştırma işleminden sonra kilo almaması için ne kullanmalıyım? Orijen bize iyi gelmedi, n&d nin kısırlaştırılmış olanını almayı düşünüyorum ama yüksek protein miktarları da beni düşündürmeye başladı. Düşük tahıllı, tahılsız, kısır, balıklı, tavuklu sürekli bunları araştırıyorum asla net bir sonuca varamadım. Kısır maması tahılsız mı daha iyi düşük tahıllı mı bir de bunu öğrenmek istiyorum

32 CEVAP

betulaltundal

Sormak istediğim bu zaten, bu protein miktarı kısır kedi için fazla gelir mi?

Cotontzu_Siri

Gelmez. Ama içiniz rahat etmiyorsa naturea somonlu alabilirsiniz.

Cotontzu_Siri

Mars firmasının bağımlılık yapmayan ürünü yok sanırım

betulaltundal

Royal Canin mamayı bir kere denedik ve dehşet tüy döktü, zaten aldıktan sonraki yorumları okuyunca çok pişman olmuştum bir daha denemeyi düşünmüyorum :/ Hills için ne düşünüyosunuz acaba. Çünkü kaliteli dediğimiz mamalar yetişkin kısır kedilere ağır geliyor diye çok karşılaşıyorum yorumlarda :(

Cotontzu_Siri

Hills science plan serisini hiç beğenmiyorum. Koruyucu ve gdo içeriyor bu da. By-products içeriyor. Çok tahıllı ve et oranı düşük. Ideal balance serisi fena değil ama hills pet firması da hayvan deneyi yapıyor.
Purina da hayvan deneyi yapıyor bu arada.

Fistikbonibon

Bişey sorucum belki alakasız ama aklıma takıldı kedinizi daha önce yavruladimi

Fistikbonibon

Veya kaç aylik

betulaltundal

Hayır yavrulamadı, şuan 11 aylık

betulaltundal

Arkadaşlar acana'nın kısır kedi maması yok galiba, bulamıyorum.

Cotontzu_Siri

Acana all life stages. Kısır kedilere uygun içeriğe sahip.

Cotontzu_Siri

KedimVar
Bunu bir hakaret olarak algılamayın. Suç firmada ve bunu satan veterinerlerde.

betulaltundal

Size zahmet bir link atabilir misiniz bulamıyorum bir türlü :/

Cotontzu_Siri

Rc kısır kedi mamasıyla değerleri aynı sayılır. Bir de az veriyorsunuz acanadan.

betulaltundal

Artık sinir krizi geçiricem. Az önce aşıdan geldik, gitmişken kısır kedilerin mama içeriği nasıl olmalı diye sordum. Yağ oranı önemli sakın acana kullanmayın tahılsız da kullanmayın royal canin en iyisi dedi. Gerçekten bıktım mama bulamamaktan vaktim olsa kendim yapıcam yemeğini.