Kısırlaştırılmış Sonrası Kedim Mama Yemiyor

rifi85

daha önce bu başlıkla soru sormuştum güzel cevaplar aldım. royal canın mama yerdi öncesinde hemde bir oturuşta bir kase. kısırlaştırıldı mamaya bakmadı hiç 6. gün o eskiden çok sevdiği mamadan 2 3 tane yiyor. götürdü veterinere operasyon yerine baktı gayet güzel dedi. b vitamini iğnesi yaptı çok stres yapmış ondan dedi.operasyon sonrası olabilir dedi. ve bir de proplan mama dene dedi numunelik bir poşet verdi. onu sundum kedime maşallah onu yedi.eskisi gibi iştahla değil ancak royal canın a göre daha çok yedi. sonra acaba iğnenin etkisi mi dedim ve akşam mama kabının birine royal diğerine proplan koydum ikisinide kokladı proplan yedi.
proplan mamalar nasıl acaba? azda olsa yemeye başladı çok utlu oldum

5 CEVAP

simbakedi

royal canindense proplan cok daha iyi bir mama. zaten su an royal canin diye diretme sansiniz yok :D afiyet olsun kedicige. ben de yarin kisirlastircam korkuttunuz valla beni hahahahdjdjf

beyzathemoc1

proplan içerik olarak rcden iyi zaten proplandan devam edin bence nd acana intinct vs deneyebilirsiniz

simbakedi

ne kadar faydalarını bilsem de korkuyorum. yaptırcam tabiki eninde sonunda ama insan geriliyor gerçekten. ben de stres olmaması için dua ediyorum valla :D bizim mamamız da değişmeyecek belki o yönden şanslı olabiliriz tüm yaşam evrelerine uygun bir mama. bir de erkek yani operasyonlar 10 dk sürüyor ya da sürmüyor ayılıp bayılması bu kadar zaman alıyor ama konuşamıyorlar ya insan daha çok üzülüyor. sizinki de aşırı bir kilo vermemiş valla yemeye başladıysa hayırlı olsun en iyisini yapmışsınız. upuzun ve sağlıklı ömürleri olsun hepimizinkilerin

eneskolon

Umarım en kısa zamanda kediniz normal durumuna gelir düzeldikten sonra size tavsiyem kuru mama kedilerin yeterli su ihtiyacını karşılamaz kediler su ihtiyacının yarısından fazlasını besinlerden alır kısır kedi eğer su ihtiyacını karşılamazsa idrar yolunda böbreklerinde sorun olabilir verdiğiniz kuru mama miktarını 20 gram gibi azaltıp her gün 20 gram sevdiği kaliteli yaş mamaya su ekleyip vermeniz

rifi85

sayın simbakedi kısırlaştırma öncesi çok düşündüm çok araştırdım çok veterinere sordum kimi karşıtlar olsa da yüzde 80 oranında olumlu yanlarını gördüm. bunlar kısırlaştıranın bazı hastalıkları önlediği, kedileri daha mutlu hale getirdiği ve ömrünü uzattığı vs. gibi... kısırlaştırma sonrası ben bunu deneyim olarak söylüyorum ilk bir hafta o çok sevdiği kuru mamaları hatta yaş mamaları hatta ve hatta ödül amalarını yemiyor... çok uğraştım yumurta haşladım verdim, ton balığı aldım verdim daha neler neler hani onlarıda ölmeyecek kadar yeme tabiri var ya o kadar yedi. birde bu bir hafta içinde bizede darıldı gibi...
ama yemeye başlayınca işte o an o kadar mutlu oluyorsun ki...ve artık o bir haftalık badireyi atlatınca daha uzun daha sağlıklı ve inan bana daha hareketsiz (gerçekten kedimdeki deli hareketler gitti) bir hayatı oluyor.
ben kediyi kızlarım için sahiplendim ve onlardan daha çok bağlandım. sora sora öğreniyorum çoğu şeyi bildiğim bir şey yok sadece şu bir haftaki deneyimim.
bu arada bir hafta boyunca 200 gr verdi alacak inşallah.
bir de veteriner senin kedin cins kedi ondan bu denli strese girdi yoksa tekir ya da saran kedilerde bu kadar stres olmaz birde kedimin erkek olduğunu daha acısız daha kolay operasyon olduğunu ama kedimin dişi kediden fazla naz yaptığını da gülerek söyledi. sağlık durumun gayet iyi olduğunu bunun bir geçiş süreci olduğunu sonrasının gayet güzel olacağını belirtti...
çok konuştum belki mutluluktan hemen proplan temin edeceğim