İnatla Dikişini Yalaması

incirreis

Merhaba, kedimi geçen hafta kriptorşi ameliyatıyla kısırlaştırdık. Bugün yakalığına rağmen kendisini yalamış ve dikişine zarar verdi. Veterinere götürdüm tekrar dikiş atılıp antibiyotik yapıldı ve daha büyük yakalık takıldı. Ama yine napıp ediyor yakalığını sürtüyor korkuyorum ben de yine zarar verecek diye. Ne yapabilirim ne edebilirim bilmiyorum. Benzer durum yaşayan olduysa akıl verebilir mi? Yalamasını nasıl önleyebilirim?

11 CEVAP

Ayssgul

Veterinerinize korse sorun korse takılması daha güvenli yakalık ile falan uğraşmayın

Ayssgul

Çok geçmiş olsun 💐

Ayssgul

Aslında gayet basit bişey veterineriniz eminim ki korseyi biliyordur. Özel bir Kliniğe danışabilirsiniz. En güvenli çözüm korse geliyor bana yakım zamanda ablam kısırlaştırdı kedisini hemen korse takmışlar oda çok yalar kendini vs o yüzden direk korse ile çözdüler meseleyi ne kendi yoruldu ne kedisi tertemiz kaynadı yarası. Eğer korse takılmasıydı kedisine muhtemelen sizin yaşadığınız problemleri yaşayacaktı oda kedisi çok titizdir. İnternette bir araştırın isterseniz sizin edinebileceğiniz biyerler var mı

Pofupof

Benim kızım da yalamıştı ve zarar vermişti. Bizim veterinerimiz çorap geçirin demişti.
Geniş bir erkek çorabını burun ve bilek kısmından kestim. İyice esnettim. 8-10 cm genişliğindeki parçayı arka bacaklarından geçirdim.
Biraz zor geçiyor ama çok etkili ve bedava.
Bu sırada da günde 2 kere Madecasol ve Furacin uyguladık. Çok hızlı toparladı.
Keserek çıkardım iyileşince

Pofupof

Benimki kız olduğu imin dikiş karnındaydı. Size uymaz haklısınız

incirreis

Başka bir şey yapamaz mıyız dedim ama maalesef dediler. Veterinerlerden bulabilir miyim? Fatih Hayvan Hastanesine gidiyorum ve evim beylikdüzünde bi hayli uzak.

incirreis

Veterinere saramaz mıyız dedim ama tam testisinin önünde olduğu için çişini engelleyeceğini düşünüyorum. Veteriner de sarmayınca bir bildiği var diye düşündüm. Yakalığını çıkarmamamı söyledi ve salı günü çıkacağı yere 5-6 gün daha uzadı. Korse ve çorap mantıklı geldi. Peki uygun şekilde çorabı sarabilirsem yakalığı çıkarabilir miyim?

incirreis

Arada batikon sürmem söylendi, bu akşam antibiyotik ve ağrı kesici iğne yapıldı. Başka krem vs önermediler.

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda iyileşir ve toparlanır merak etmeyin ilk zamanlar biraz normal böyle şeylerin olması zaten erkek kedilerin daha kolay oluyor yakalık strese sokuyor doğru ama yapacak birşey yoksa mecbur kalması lazım

incirreis

Teşekkür ederim bu arada 🙌🏼

Palyaco

İlk zamanlarda oluyor geçmiş olsun