Yoksa Erken Kızgınlık Mı? Çok Acil Cevabınızı Bekliyorum!!!!

limtrf

Merhaba arkadaşlar benim 4 aylık dişi kedimin daha önceden tuvaletini kumun dışına yapma gibi bir davranışı kesinlikle olmadı. Aksine eve ilk geldiğinde tuvaletinin yerini çok değiştirdik ve hiç dışına yapmadı şaşırtıcı bulmuştum bunu o konuda. Ama şimdi bu güzellik dünden beri bizim çamaşır leğenimize çişini yapıyor önceden onunla oynamayı çok severdi kumu topaklanan kumlardan ve baktığımda sadece kakasını yaptığını gördüm hiç çiş topaklanmamış acaba başka nerelere yapıyor :( Neden böyle oldu ilgi mi bekliyor diyeceğim genel olarak evdeyim ve kendisi zaten ilgiden sıkılan bir kedi. Kızgınlık geliyor aklıma ama 4 ay çok erken değil mi? Böyle bir durum içinde olan kişilerin yanıtlarını çok acil bekliyorum

9 CEVAP

SelinTuksal

Kedinizin kumunu düzenli olarak her gün temizliyor musunuz?

limtrf

Evet her gün temizliyorum. Bugün tüm kumu atıp yeni bir kum koydum çünkü çok ağır bir koku vardı. Kum kabına sokmak istedim temiz kumu göstermek adına feryat etti girmedi. Tertemiz tutuyorum oysaki. Çok şaşkınım. Bugün leğendeki çiş yere döküldü sirkeyle sildim umarım bu sefer yerlerde görmem :(

SelinTuksal

Kum markasını değiştirdiniz mi? Benim bebek kedilerim kumlarını değiştirince önce oraya yapmadılar ama kuma eski kirli kumdaki küçük bi dışkıyı koyduğumda hemen koklayıp yaptılar.

limtrf

Hayır değiştirmedim geldiğinden beri aynı kumu kullanıyoruz

KedimVar

Kum kapalı kumsa üzerini açın.

SelinTuksal

Hepsini okudum. Başka işe yarar sitede bilgi yoktu. İnternette bulduklarım bu kadar.

limtrf

Çok teşekkürler ilginiz için Selin hanım :) Kumun üstünü de açma fikrini deneyeceğim umarım atlatırız kısa zamanda

Fistikbonibon

Sürekli miyavlayip dışarı çıkmak istiyorumu