Idrar Yolun Da Kum Oluşumu

kgnrum

Arkadaşlar hepinize ve evcil dostlarnıza sağlık günler ❤ 3 gün önce Oğlusuma idrar yolu tıkanıklığı teşhisi konuldu. Tedavi gereği sonda takıldı ilaçlar ile tedavisine başlandı. Oğlum mama konusunda çok seçiciydi kısırlaştırınca daha da artti bu sorun veteriner hekimimizin tavsiyesi ile kullandığımız mamayı da yemeyince proplan tavuklu kısırlaştırılmış geçtik severek tüketiyordu ama hekimimiz kum oluşumuna nedeni bu mama da buldu. Daha önce de aynı mamadan kaynaklı vakalar yaşanmış. Şu an kullandığımız mamanın görselini ekleyeceğim bu süreçten sonra hills sterilised kısırlaştırılmış kedi mamasına geçeceğiz. Bu süreci yaşayan arkadaşlar kedinizin idrardan sonra ki temizliğini nasıl yaptınız? Idrarda pembemsi kan normal mi ? Deneyimlerinize duanıza ihtiyacım var Teşekkür ederim 🌸

15 CEVAP

beyzathemoc1

idrarda kan hafif de olsa varsa hala geçmemiş demektir mamadan olduğuna emin misiniz kısır mamanın idrar yoluna zarar vereceğini düşünmüyorum bazı veterinerler kendi mamalarını satmak için diyebiliyor da

teo33

Cidden üzücü bir sorun. Büyük geçmiş olsun kedinize.

Pro planın kısırlaştırılmış tavuklusu bildiğim kadarıyla yok yalnız. Hindilisi ve somonlusu var? Hindili mi kullanıyordunuz acaba?

İdrarda kristalleşmeye karşı iyi gelen kızılcık (cranberry) suyu var; onu verebilirsiniz, zaten ilaçlara, hapların bazılarına da kızılcık ekleniyor olmalı.

Palyaco

Beaphar idrar yolları için ödül mamasi kizilcikli

Thesudeaskin

Merhaba ben de aynı sorunu yaşıyorum şuan. 2 veya 3 hafta önce aynı süreçleri yaşadık. Aynı mamayı kullanıyoruz. O idrar kokusu maalesef sonda takılıyken çıkmıyor en fazla ıslak bi beze dalin döküp falan silebilirsiniz ama yine de kalıyor. Sonda çıkınca kedinizi yıkarsanız sonra o da kendini yaladığında koku kalmıyor.
İdrarda kan normal değil. O taşlar idrar yolundan geçerken çiziyor ve kanatıyor bu yüzden idrarı pembemsi oluyor. O kesilen yerler de iltihaplanmaması için genelde antibiyotik kullanılıyor.
Bunun dışında biz bi de C vitamini kullanıyoruz veteriner vermişti. Çok geçmiş olsun umarım kediniz bi an önce iyileşir. Zor bi süreç...

Palyaco

Proplan glutenli mama aslında hersey okadar belliki gluten

Superisi814

Merhaba,
Cok gecmis olsun.
Ben kizilcik suyunun idrar yollarindaki kum , kristallesme vb.ne çözüm oldugunu okumustum.Hatta detoks niyetine kedilerime icirmeyi düsündüm .
Arastirin isterseniz.

Superisi814

@palyaça iyi ki belirtmissiniz ürünü. Ogrenmis oldum 😊

duman_cat_world

Palyaco
Gerekli tedaviye başlanmış üriner sistem koruyucu ürün tavsiyesi istememiş ki arkadaş? Soruyu doğru dürüst okumadan yorum yapıyorsunuz.

Veteriner gerekli mamayı önermiştir zaten bu tür mamalar sadece kliniklerde satılan veteriner serisi mamalardan oluyor. Pro plan yüksek miktarda tuz içeriyor maalesef ve hayvancağızlar kıtlıktan çıkmışçasına yiyorlar bu yüzden.

Kedinize çok geçmiş olsun dileklerimiz ve dualarımız onunla 🥺💖

Palyaco

Duman niye takılıyorsun benim laflarima ben ek takviye önerdim bisey biliyoruz öneriyoruz herkes işine baksin

kgnrum

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu akşam kliniğe gittik sonda çıkartıldı idrar da pembe kan devam ediyor dedim normal dediler. C vitamini vuruldu evdeki ilaçlarına devam edeceğiz maması hills onun dışında mama kullanımı uygun olmayacakmış. Proplan tavuklu hindili kısır mamasını da sordum tuz oranı aşırı yüksekmiş. Arti olarak normal tavuklu olanı da öyle. Insallah bu 1 haftalık normale dinle surecimiz de sorunsuz geçer de mutlu oluruz ❤

Badem22

Bir bilgim yok ama aynı hastalığın bir kaç belirtisi dişi kedimde de var. Tam olarak bu hastalığa yakalandığını nasıl anladınız acaba belirtilerini söylebilir misiniz🙏

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah kızılcık suyu iyi geliyor belki biraz da olsa şırıngayla içirebilirsiniz ilaçlarının yanında tabiki şifa olsun inşallah 🙏

Muezzabalim

Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin Pro plan hakikaten çöp bir mama asla parasını haketmiyor........

Palyaco

Duman hayırdır sen bir saldırma havasindasin

Palyaco

Sadece hills yeterli gelmez takviye beaphar idrar yolları veye kizilcik kaynatıp suyuna ekleyin 1 çay kasigi