Alleva Kedi Maması

Warriorsans

Alleva kedi maması aşırı dikkatimi çekti içeriğinin yüzde 90 ı et aşağıya analiz değeri içeriği vs fotoğraf koydum. Daha önce deneyen var mı şu an acana pacifica kullanıyorum bu mama aşırı ilgimi çekti acana bitince almayı düşünüyorum

25 CEVAP

Poncimin

Ben de merak ediyorum. İçeriğine göre bakarsak çok iyi gözüküyor. Henüz yeni, kullanan ben de pek göremedim. Zaten yeni olduğu için de adı pek duyulmadı henüz o yüzden kullananlar az. Kokusu benim için sorun değil, %90'a yakın et var. Kokusu olabilir bu yüzden, bence sorun değil ama kediye etkisi nasıl olur deneyip görmek lazım, kullanmadan yorum yapamayız o konuda. Karbonhidrat oranı düşük, protein yağ oranı da güzel. Analiz konusunda iyi yani, yavru kedi mamasının analiz değerleri de çok güzel. Üstelik Alleva'nın tüm mamaları buharda pişirme yöntemi ile hazırlanıyor. Benim bildiğim Instinct (Nature's Variety) de bu yöntemle hazırlıyor, başka buharla pişirilen mama var mı bilmiyorum. Buharda pişirme yöntemi ile besinlerin vitamin değerleri ölmüyor, sağlıklı bir şekilde pişiyor. Alleva Holistic serisini veya Equilibrium düşük tahıllı serisini kullananlar/kullanmış olanlar bilgilendirirse iyi olur.

Palyaco

Kisir olanını denedim kedim yemedi kokusu çok agar ve çiş kokusu gibi kokuyor siyah ve ufak mama tanesi yuvarlak ordekli tavuklu kisir olanı denemiştim dışarıdaki canlara yaradi

gulsump

%90ı et olan bir mamanın 200 lira olması imkansız gibi bir şey, inanmıyorum içeriğine

Palyaco

Cok seçici kedim 12 farklı mama aldım yemedi

theyusra

içeriğine göre ucuz olduğunu düşünmüyorum, 1.5 kilosuna 200 lira gayet normal bence. mama seçimi yaparken true instinct ve alleva arasında kalmıştım ama sonra daha eski bir marka olduğu için true instinct aldım, yine de ilerde alleva'nın herhangi bir serisini denemeyi düşünüyorum mutlaka sırf yeni bir marka olduğu için içeriği yalandır demek saçma bana göre :D bir zamanlar her marka yeniydi??

Warriorsans

@palyaco kediniz seçici mi benim kedim şimdiye kadar denediğim tüm mamaları yedi hatta ne versem yer içeriği et oranı çok iyi gözüküyor ama acaba yarar mı kedime bilemedim hakkında hiç yorum bulamadım mamanın

Palyaco

Alleva cok pis kokuyor onu soylim tahıllı olanı denemedim ama tahilsiz olan cok kotu kokuyor glukozamin için almıştım içeriğindeki

Palyaco

İtalyan menşei bir mama kilitli deyil paketi

Palyaco

Exclision deneyin derim cok iyi geldi kedime ve tavsiye ettiklerim hepsi memnun İtalyan mensei

Warriorsans

@gulsump bu konularda inceleme yapılmıyor mu içerikte yalan söyleyebilirler mi :/

Warriorsans

@palyaco kokusu çok önemli değil benim için ama bu marka hakkında hiç yorum yok resmen asla güvenemedim o yüzden

komurlolis

Ben de diğer serisinin kısır kedi mamasının içeriğini çok merak edip araştırmıştım ama hiçbir yorum bulamadım o yüzden güvenemedim

Palyaco

Kavanozlara doldurmuşdum bir türlü yemnce verdim dışarıdakilere paket kilitli deyil paketide golosi gibi kilitsiz

Palyaco

Çubuk.ma.ma lansman indiriminden almıştım 3 ay olmuştur ilk o getirdi mamayi

duman_cat_world

Palyaco
Çiş gibi kokmak nedir siz de exclusion dısındaki mamaları hep kötülüyorsunuz. İçerik gayet güzel bu arada kullanılabilir 🤗