Haşlanmış Yumurtanın Beyazı Mı Verilir Sarısı Mı

Lavinia17

kedisine haşlanmış yumurta verenler yumurtayı nasıl veriyor

11 CEVAP

cat_expert

Beyazının yararı yok diye kim dediyse ondan tavsiye almayın.

Yumurta beyazı yüksek protein içerir, sarısında da protein vardır ama beyazında protein oranı daha yüksektir, sarısında protein haricinde karbonhidrat içeriği de vardır, kediler için karbonhidrat çok iyi bir şey değildir.

Seymaaacaan

Beyazının yararı yokmuş. Sarısını veriyorum ben genelde

Sofia_juju

Sarısı daha faydalı olduğu söyleniyor sarı verebilirsiniz

simbakedi

benimki beyazını yiyemiyor ben yoksa karışık veriyordum da. sarısını yiyor biz de beyazını :D

Warriorsans

Genelde sarısını daha çok severler ama iki kısmı da verilebilir bir zararı yok

gulsump

sarısını çok seviyor ama ben beyazıyla ezip veriyorum sarısı boğazına takılır diye

Lavinia17

cevaplarınız için teşekkür ederim

Prenseslady867

Ben çok yediremiyorum sevdiremedim bir türlü hepsi verilebilir ama sarısı az verilmelidir diye biliyordum

Palyaco

Ne beyazını nede sarisini yemiyor

diablerose

ikisini de verebilirsiniz. ancak beyazinda ciglik kalmamali hic.

Seymaaacaan

@cat_expert sen benden tavsiye alma o halde☺️

Bu yazıya denk geldim;
Yumurtanın beyazı Avidin içerir, bu da kedilerin B vitaminini sindirmesini oldukça zorlaştırır. Bu yüzden kilo problemi ve böbrek problemi olan kediler asla yumurtanın beyazından yememelidir.