Kedimin Yaralarına Ne Sürebilirim?

gabomb

Kedimin alerjik kabartıları çıkıyor ve yakalık takmasına rağmen sırtının kuyruğa doğru olan kısımlarını yalayarak yara yapmaya devam ediyor. Enfeksiyon kapmasını engelleyecek ve yalamasının sıkıntı olmayacağı ne sürebilirim?

4 CEVAP

Oqrenerde06

Crystalin sprey ve terramycin sürebilirsiniz geçmiş olsun.

Yalamaması gerekiyor her halükarda. Enfeksiyonu engelleyecek bir şey sürseniz bile ısırarak büyütebilir yarayı. (Aynısı kedimin başına geldi, ağzı yüzü kan içinde kalıncaya dek yarayı kemiriyordu. İyileşmek üzere olan bacak tekrar enfeksiyon kaptı.) Furacin/fucidin en etkili kremler. En olmadı ince bir tabaka sürüp yara kremi emene kadar dikkatini dağıtırsınız.

gabomb

Impatex sürüyorum veteriner onu önermişti. Dediğiniz gibi ince bir tabaka sürüp bir süre dikkatini dağıtıyorum ama sonrasında gene yalıyor o bölgeyi...

gabomb

Yalamaması için yapabileceğim bir şey var mı? Kıyafet düşündüm fakat bacak kısmına doğru kalıyor yaladığı yer bu yüzden kapatmayabilir.