Kedim Halsiz Ve Kusuyor Sebebi Nedir

geceem

Arkadaşlar kedim sarı sıvı şekilde kusuyor ve halsiz hep uyuyor. Sebebi ne olabilir? Ot yediği zamanlar kusuyordu hep, bugünde yedi ama hiç bu kadar kusmamıştı sanırım beş kere kusmuştur, ve halsiz gözüküyor

10 CEVAP

simbakedi

5 kere kusması ve halsiz olması veterinere gitmeniz için çok yeterli. 3. kusmada bile gitmeliydiniz hatta. 7/24 veteriner bulup gitmelisiniz hemen, geçmiş olsun

orhdoner

Çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah öncelikle 🙏 Belki üşütmüş olabilir sonbahara girdik mevsim başladı bizimkisi de bir kere öyle oldu götürdük ateşli çıktı antibiyotik tedavisine başlandı veterinere götürebilirseniz daha iyi olur 🙏

simbakedi

maalesef bu durum buradan teşhis edilip öneri verilebilecek bir şey değil. halsizlik olmasa neyse ama ciddi bir şey olduğu kesin. imkan yaratmalısınız maalesef, o da olmuyorsa en azından veterineri arayıp yarına kadar zaman kazandıracak şeyler öğrenmelisiniz

Gimlihanim

Buradan bilemeyiz neyi olduğunu. Yorum yapmamız doğru olmaz. Lütfen geç kalmadan bir veterinere gidin. Çok geçmiş olsun. Umarım ciddi bişey değildir.

geceem

Veterinere gitmesi gerektiğini bende biliyorum şu an buna imkanım yok, sadece bilen biri yazabilir mi

Duygukckk

sarı sıvı dediğiniz şey safra olabilir mamasını yemediği için boş mideyle kusunca safra kusulur genelde üşütmüş olabilir ya da zehirlenme olabilir yediği bir şey dokunmuş olabilir götürebilme durumum yok demişsiniz ancak ciddi bir şeyse elinizdeki imkanları zorlayarak götürüp göstermeniz gerekli

gozdeyilmaz

aynı sebep yüzünden bizde aynı sorunu yaşadık ot yedirmeyin biz bi kere de tövbe ettik malttan devam edin şöyle ki sürekli gittiğiniz veterinerinizden biraz yardım isteseniz çünkü iğne yapılması gerekiyor bu tarz durumlarda kusma önleyici ayrıca su kaybı olduğu için kusmanın durdurulması gerek. Tavuk haşlayıp suyunu yedirip içirmeye çalışın birde biz veteriner kontrolüyle famodin ilaç kullanmıştık onu hekiminize sorabiliriz kusmasına iyi gelmişti

Ayssgul

Teşhis koymak doğru değil açıkçası herşey olabilir acil bi veteriner hekime götürmelisiniz zehirlenmiş bile olabilir

Arjinn

Çok geçmiş olsun.Zehirlenmiş olabilir, üşütmüş olabilir, kusma yanında ishal de varsa enterit olabilir. Yani bir çok nedeni olabilir en kısa zamanda veterinerin görmesi lazım. Çok kusmuş çünkü böyle çok fazla sıvı kaybeder.

Catsnbirb

kediniz gençlik hastası olmuş olabilir sıcak tutun