Veterinere Güvenmek…

Misisimi

Kısırlaştırma için uzun araştırmalar sonucu iyi denilen bir veteriner buldum fakat ne zaman soru sorsam (ameliyat dikişli mi/ tek testisli olursa nasıl bir süreç bizi bekliyor tekrar mı ameliyat vs gibi sorular) google’dan mı araştırdınız/siz benim işime karışmayın, bırakın da biz yapalım der gibi alaycı konuşuyor ve tüm güvenimi kırdı. İşinde gerçekten bilinen bir veteriner ama bana ne bilgi verdi, ne de güven… Şehrimde güvenebileceğim başka veteriner de yok. Sonuçta onlara emanet ediyoruz ve soru sormazsak/ sormadan her şeyi kabul edersek ne anlamı var. Zaten kan tahliline de gerek yok dedi ama ben istedim özellikle. Bağışıklığını bilmeden nasıl ameliyat yapabilir ki anlamıyorum. Sinirim çok bozuldu, sizin veterinerler de mi böyle yoksa ben mi adamın işine karışıyorum? Hayır yani zaten korkuyoruz ameliyattan bizi sakinleştireceklerine bilgi vermeden bırakın akşam alırsınız diyor. İlk gittiğimizde muayene de etmedi, istediğiniz zaman bırakın gidin dedi. ULAN EŞYA MI BU?Ameliyattan önce bilgi de vermedi yesin mi, yemesin mi diye? Gerçekten deliricem, sakin kalamıyorum.

14 CEVAP

Nefret ediyorum şu azarlar gibi konuşmalarından. Resmen doktor kaprisi. Gaz anestezi sormak için aramıştım bir kliniği. Kedimin dişi çekilecek dedim kan tahlillerini attım. Adam başladı sinirli sinirli ben bu haldeki kediye nasıl anestezi vereyim diye. Sanki kafama göre konuşuyorum, orada yazılan değerleri anlayacak bilgim olsa kedimi sana getirmem evde amelitat ederim zaten...

Hiçbirine güvenmiyorum. Bir gazla veterinerlik okuyup paşa paşa kendi kedimi tedavi etmeme şu kadarcık kaldı.

Palyaco

Veteriner ukala demekki soracaksınız tabiki oda cevaplicak ben olsam götürmem oraya

Superisi814

Değil hekimimiz, çalişanlari bile canimiza can katar.Ağlayarak aradigim coktur, sokak canlarim fazla , önce beni sakinlestirirler 😊
Hekimimizin kendisine gelince , veteriner midir, hasta yakini icin psikolojik danisman mi ,bilinmez.En uc saatlerde sorularimi cevaplar, sirrimi saklar,tam anlayacagim dilde konusur.On yuz milyon soru sorabilirim.Beyaz tahtada cizimle bana ders verdi.😊
Onun kadar , onun egitikleri de aynisidir.Bir an ama bir an kendisinden şuphe etmedim.Hatta keske kendim icin de boyle bir hekime denk gelsem dedigim coktur.
Kedim hastalaninca tavsiye ettigi veterinere teshis icin bile gitmem dedi amnem 2 saatlik yolu geri döndük , evladi teslim ettik.
Dilerim her can sever isini boyle askla yapanlara denk gelir.
Yukarida bahsi gecen hekime gelince , bana aynisini yapsa, ben de güvenemezdim.Güven de temeldir.Simdi buradan ahkam kesmeyim, ancak mümkünse baska veteriner bulun.

Misisimi

Herkese çok teşekkürler, en azından kendimde hata aramayı bıraktım yorumlarınız sayesinde :( Adana’da gerçekten önerebileceğiniz bir veteriner varsa yazarsanız çok sevinirim.

Renklipati

Kesinlikle öyle değil,6.ayında dişi kedimi yaptırdım bin soru sordum hepsine sıkılmadan detaylı cevap verdi.. daha tahlili ben demeden o tahlil şart dedi,estetik dikiş gaz anestezi ben demeden o dedi yani bilmek elbette hakkımız sonuçta can veriyor emanet ediyoruz ve bişey olacak diyede çok korkuyoruz sizinkisi işinde iyi olabilir sizi rahatlatmadıkca bunun hiç bir önemi olmuyor

yalkuzak

merhaba, işinde iyi bilinen bir veterinerin tavrının bu olacağını sanmıyorum. şehrinizde daha iyi ve güvenilir bir klinik bulmaya çalışın bence. kan tahlilsiz anestezi alması demek kedinizi bir bilinmeze bırakmanız demek. internetten araştırma yapmanız da, aklınıza takılanları sormanız da en doğal hakkınız, ortada bir can söz konusu. bahsettiğiniz kliniği iyi bilenlere de bu durumdan bahsedin ortadaki yanlış algı kırılsın.

simbakedi

Renklipati'nin veterinerine fiyat danışmak için ben de aradım. sanki 40 yıldır kedi getiriyormuşum gibi samimiyetle ve sabırla her sorumu cevapladı, hatta soru sormama gerek bırakmazdı ben araya girip sormasam. başka bir yerde kısırlaştırdım fiyat pahalı geldiği için :D orayı da özellikle 2-3 kere arayıp teyit ettirdim her şeyi herkes düzgünce cevapladı. gittiğimde güzel yüzle karşılandım. ortamın temizliği ve samimiyeti belliydi. başka yerleri de arayın bence. belki içinize sinen bir yer bulursunuz. ben yerinizde olsam oraya götürmeden her yeri denerdim. tabiki bana cevap verecek yani bilsem veteriner olurdum. biraz saçma bir tavır varmış yani. hangi ildesiniz belki burda orda yaşayıp güzel veterinerler bilenler vardır

Muezzabalim

Vallahi ben onlara baytar diyorum bizim bir tanıdık var veteriner kliniği var adam ruh hastası bilmeden gittik aşıları icin video çekerken telefona saldırdı resmen hayır hayır çekme ne gerek var diye bidaha gider miyim gitmem Antalya'da veteriner bitse tek o kalsa yine gitmem yine gitmem bi halttan anladığı da yokmuş anladığı tek şey inek doğurtmak aklıma gelince sinir oluyorum hala yaa🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Renklipati

Adana'da veteriner tavsiye diye post açın bence bu posta belki girip görmeyen ler olabilir

fumigo

Bende cımartesi oğlumu kısırlaştıracağım. İnstagram üzerinden kliniğe yazdım ve beni geri arayıp tüm gerekeni söylediler. Her soru sorduğumda beni arıyorlar. Onlarında başını sisirdim ama sağ olsun çok iyiler. Her şey alanda iyi olmak değil. İnsanlık çok başka bir şet

hannnngggg

benim kedimi her zaman götürdüğüm veterinerim de guleryüzlü fakat küstah biriydi kedilerin sağlık sigortası gibi bir durumu yok ne yazık ki paramizla rezil oluyoruz ben istiyorum ki bisey sormayayım o beni yönlendirsin suratımdan soracağım soruları endişelerimi anlasın ama nerdee bir soru soruyorum ağzının içinden konuşuyor yarım yamalak cevap veriyor sadece evime biraz daha yakın diye tercih ediyordum fakat kısırlastırma operasyonu icin asla güvenmedim ve veteriner aramaya başladım burada duman cat world önerisi ile güzel bir veteriner buldum kapı girişinde bile bilgi vermeyi hastanın hakkı olarak gören veteriner kliniği yazıyor öyle tatlı öyle güzel insanlar ki kısırlastırdıktan sonra kedimi almaya gittiğimde ağladım ağladım geldim dediğim de teselli bile ettiler hdjdkd haftasonu dikişlerini aldırmaya tekrar gideceğim hediye bile almayı düşünüyorum allah herkesi işinde iyi gerçekten severek yapan, ilgilenen profesyonel insanlarla karşılaştırsın

Nefret ediyorum şu azarlar gibi konuşmalarından. Resmen doktor kaprisi. Gaz anestezi sormak için aramıştım bir kliniği. Kedimin dişi çekilecek dedim kan tahlillerini attım. Adam başladı sinirli sinirli ben bu haldeki kediye nasıl anestezi vereyim diye. Sanki kafama göre konuşuyorum, orada yazılan değerleri anlayacak bilgim olsa kedimi sana getirmem evde amelitat ederim zaten...

Hiçbirine güvenmiyorum. Bir gazla veterinerlik okuyup paşa paşa kendi kedimi tedavi etmeme şu kadarcık kaldı.

diablerose

doktorlarin cogunda boyle bi kapris var malesef. ancak bi ornek vericem, bi sefer kendim icin doktora pek cok fikirle gittim, acaba soyle mi boyle mi diye sorup durdum. internetten mi baktiniz dedi. cok kaba degildi ancak bu cumleyi kurdu işte. ama agrilarim icin gittigim son doktor oldu bu kadin cunku sorunu buldu ve basit bi cozumle beni sagligima kavusturdu. o nedenle hic belli olmuyor. yani işlerini iyi yapsinlar da beni pışpışlamasalar da olur diye dusunuyorum.

teo33

Ciddi sıkıntılıymış o vet. Siz de farkındasınız. Kan tahlili yapmaksızın operasyona girişmesi riskli. Soruları cevaplamak zorunda. Her hekim farklı uygulama yapıyor; örneğin operasyon sonrası elizabet isteyen var, istemeyen var (mesela benimkinde gerek yoktu). Elbette soracağız. Google yorumlarda yazıp, şikayet etmeli böylelerini.

Başka vet bulun derim, bulamıyorsanızz, eğer yakınınızda başka bir şehir varsa, gerekirse oraya gidin hatta.