Kediye Bu Et Verilir Mi ?

Benim1kedimvar

Koyun eti verilir mi ?

9 CEVAP

Aysedalgc

Suyuyla birlikte verin ben öyle yapıyorum. Az suyla haşlayabilirsiniz. Çok yağlı olmadığı sürece sorun değil ama koyun yağlı bir hayvan olduğu için etrafını saran yağlı bir etten ziyade Eti'n etrafında az yağlı bir Eti haşlayıp verebilirsiniz ben içerisine çok az havuçta katıyorum

Aysedalgc

Benim kedim de havuç sevmiyor :) çok az haşlarken katıyorum her zaman değil ama katıyorum sonra havucu içinden çıkartıyorum suyuna az da olsa havuç geçmiş oluyor kedimde farketmiyor çünkü az miktarda katıyorum içerisine. Kediniz yetişkin kedi sanırım dimi ? Kuru yaş mama vs kullanıyor musunuz? Ben hafta yada iki hafta da bir et balık ciğer gb özellikle yaş mamamız kalmadığı zamanlarda veriyorum. İki öğün çıkacak kadar haşlayıp iki öğüne bölün hafta içerisinde verin. kuru mama kullanıyorsanız yanına yoğurtta verebilirsiniz. Et'in değil de tavuğun çok verilmesi kedilerde hastalığa neden oluyor. Kısaca dönüşümlü olarak verin. Genelde kedim kuru mamayla besleniyor yaş mamamız olunca haftada bir yaş mama veriyorum yoğurt veriyorum tavuğu çok nadir veriyorum. Kuru mamanın yanına arada dönüşümlü olarak et balık yoğurt verebilirsiniz.

akitalove

Bence verilir en saglıklısıda odur kırmızı yerini haşlayarak verebilirsin :)

Cotontzu_Siri

Tabii verilir :)

Benim1kedimvar

Normal direk haslayip veriyim mi yaginin falan ayirilmasi gerekiyor mu sadece kirmizi yerini mi veriyim . suyu olursa onu da vermem gerekir mi

Benim1kedimvar

Aysedalgc
Ne kadar vereyim peki ?

Benim1kedimvar

Bu arada kedim havuç sevmiyor

Benim1kedimvar

Ben kedime şu ana kadar bir cesaretle 40 tane veteriner arayarak dana kıyma haşlayıp vermiştim onu da zaten sevmedi yemedi sonrasında tavuk alerjisi olmadığı için biraz tavuk verdim arada bir tavukta haşlayıp veriyorum ama çok sık değil yani şu ana kadar 2 kere falan verdim Bu arada evet kedim yetişkin Yeni bir yaşında yeni girdi Kuru mama ile besliyorum Haftada iki günde yaş mama veriyorum yoğurt peynir yumurta sarısı veriyorum benim bu Kedimden önce sahiplendiğim kedime haşlanmış et vermiştik ishal olduğu için o da çok hırçın bir şekilde yemişti Sonrasında da bir hafta içinde öldü o yüzden annem et verme me falan izin vermiyor kuru Mamanın içinde zaten et var diyor ama kuru Mamanın içinde çok az et olduğunu biliyorum Hatta bazı kuru mamalar da hiç et yok

Sirinkedisever

Bence de yer kurban bayramında sokak kedisi eve giriyodu az daha (annem izim verse içeri alırdım ama kovdum ;D) etin kokusuna dayanamamış o da koyun etiydi :D