Kediye Kilo Aldıracak Besinler Nelerdir?

MonikaveTori

Merhabalar kedilerime kilo aldıracak besinler önerebilir misiniz? Yaş mama, ödül maması vs. olabilir. İki kedi olduğu için sürekli oyun oynuyorlar ve yediklerini eritiyorlar o yüzden biraz toparlamalarını istiyorum.

13 CEVAP

Warriorsans

Kedinizin kilo almaya gerçekten ihtiyacı olup olmadığını saptamalısınız, çoğu zaman hafif zayıf olmaları kilolu olmalarından daha iyi oluyor. Somon yağı iştah açıp kilo aldırıyormuş. Gimcat puding, meo sıvı ödül maması vs de verebilirsiniz. Tüm evreler için olan mamalar(acana gibi) kullanabilirsiniz, yüksek enerji içeriyorlar dozundan bir tık fazla vermek kilo aldıracaktır.

duman_cat_world

Mutamin Organics somon yağı mükemmel kilo aldırıyor, beyin fonksiyonları deri tüy sağlığı bağışık sistemi diş sağlığı vb. konularda saya saya bitiremeyeceğim faydaları var.

Ayrıca iştah açıp kilo aldırıyor. Yaş mamalarına karıştırarak verebilirsiniz 😻

blue_hpood

bol bol ciğer, kuzu, dana, böbrek, balık, tavuk, kalp vs ne bulursanız hepsinin haşlaması olur.

Palyaco

Sıvı pudingler vanpy veya meo ödül mamaları çubuk ödül bonacibo

nemos_world

Puding kilo aldırıyor ben meo nun ödül mamasını da veriyorum

Oqrenerde06

Meo sıvı ödül mamaları. Miamor kedi çorbası. Proplan ya da RC kitten mamaları deneyin.. Sabah 3 akşam 3 aminosol verin haftada 2 gimcat multivitamin evde tavuk parçalı et suyu hazırlayın. Biz veteriner de haftada 1 vitamin kompleks yaptırıyoruz müthiş iştah açıyor tavsiye ederim ☺️

Prenseslady867

Haşlanmış tavuk da kilo aldırıyor deneyebilir siniz

orhdoner

Nd ve schesir in yaş mamalarını ben kullanıyorum çok memnunum içerdikleri de iyi haftada iki kere yoğurt veriyorum haşlanmış tavuk ve et de çorba gibi sulu şekilde veriyorum kiloları gayet normal şekilde ilerliyor huzurlu mutlu sağlıklı uzun ömürler dilerim paticiğinizle beraber ☺️🙏

Sdfgh

Kitten değillerse kitten ürünleri yedirebilirsiniz. Kitten ürünleri yüksek protein yağ ve vitamine sahip oluyor. Bu kilo aldırma işini çok dikkatli yapmanızı öneririm ama çünkü kediler çok hızlı kilo alıyorlar. Bence öncelikle bir veterinere danışın kilo almaya ihtiyacı olup olmadığını.

Mehmetneroo

Somon yağını tavsiye edebilirim size çünkü nero da gözüme çok zayıf görünüyordu hatta burda bir çok kez başlık açtım kedim zayıf çok enerjik diye . Haftada iki kez yaş mamasına bir çay kaşığı somon yağı koydum aradan geçen 3 haftada 2.5 kilo oldu 4 aylık olmasına rağmen 8 aylık felan sanıyorlar. Hatta inanmayıp yalan söylüyorsun diyen var Allah'tan elime doğdu da doğum tarihini biliyorum

Lokumcukk

Meo jöle içinde ton balıklı sardalyalı yavru yaş mama kuru mama olarakda nd ocean alın dana gibi olurlar bir ayda birde labnede verebilirsiniz

Senacesur

Tavuk haslayabilirsiniz, ton baligi verebilirsiniz, reflex odul mamasi cok iyi kizim cok seviyo ondan alabilirsiniz, pudinglerden hic denemedik ama severler bence. Bunlarin disinds yavru kedi mamalari kilo aldiriyor alabilirsiniz.

Bu meo ve pudingleri ben denedim ama kızım her seferinde kustu başka yolu yok mu kilo alması için?