Kedime Farklı Mamalar

rifi85

arkadaşlar kedim kısırlaştırma ameliyatı sonrası 8. günde tekrar yemeye başladı. 8 günde 200 gram verdi.Şimdi neşesi yerinde. KEDİM İÇİN MAMA KABININ BİRİNDE ROYAL CANIN KİTTEN, BİRİNDE PROPLAN KİTTEN, BİRİNDE PROPLAN SOMON BALIKLI MAMA KOYUYORUM. BU DOĞRU MU, YANİ ONA ÇEŞİT SUNUYORUM. HANGİSİNİ YEMEK İSTERSE ONU YESİN DİYE. akşama kadar hiç bir mama kabı bitmemiş oluyor. hepsinden biraz biraz yiyor. koşması oynaması yerinde

7 CEVAP

Superisi814

Merhaba,
Ayni ögünde farkli icerikli mamalari ya da farkli markalari karistirmayi ben dogru bulmuyorum.Ustelik 3 ayri çesit.Sindirim zamanlari bile farkli olabiliyor.Belki öğünlerde farkli mama verebilirsiniz ya da bir hafta tavuklu, bir hafta balikli gibi.
Ben böyle yapiyorum en azindan.Ustelik abur cubur mamalari daha cok severler , biz insanlar gibi.Bu nedenle evet yemesi önemli ama sadece istahla yiyor olmasi , mamanin iyi oldugu anlamina gelmez.

Sdfgh

Mama seçimini ben kedilerime bırakmıyorum. Çünkü kediler genelde tadı güzel olana yöneliyor, içeriği iyi olana değil. Maalesef tadı güzel olanlarda tuz oranı yağ oranı fazla olabliyor, tatlandırıcı olabiliyor ya da daha kalitesiz oluyor. Benim önerim içeriğine bakarak kendinizin karar verip geçiş yapmanız.

rifi85

birer gün arayla versem olur mu? bir gün royalcanın kitten bir gün proplan kitten diğer gün proplan somonlu devir daim yapsam. zaten mama dan az yiyip gidiyor 2 saat sonra tekrar gelip az yiyor yani mama kabı boşalmıyor hiç. döke saça yiyor... 50 gr yemiyordur günlük

Palyaco

Mama seçiminde 1 mamaya karar verin en önemlisi vitamin değerleri vitamin değerleri en yüksek olanları tercih edin sağlığı için glutenli soya yağlı pancar küsmesi bunlardan uzak durun yeterli

simbakedi

yas mama vs yiyorsa bence su an yas mamyla kuru mamayı karıstırın. 3 mamayı koymaktansa dönüsümlü biri bittikçe kullanın ya da öğünlerde farklı markalar kullanın. zaten kediniz de gidip 2 tane rc 2 tane proplan yemiyordur. biraz bağışıklık güçlendirici, gimcat puding falan kullanıp iştahını daha da açmaya çalısabilirsiniz

Prenseslady867

Geçiş süreçlerine dikkat ederek hepsini sırayla kullanabilirsiniz arkadaşlar doğru söylüyor sağlıklı olandan çok lezzetli olanı tercih edip diğerlerini yemeyebiliyorlar hepsinin içeriğinden ayrı ayrı faydalanmış olursunuz

duman_cat_world

Bu mama geçişi değil karıştırmak falan da değil kedinin bünyesi çok hassas değilse hiçbir problem olmaz. Ben de yeni bir mama geçeceğim zaman 2-3 çeşit tester alıyorum farklı markaların aynı aromasından. Hangisini daha çok severse onun büyük paketini alıyorum. Sürekli olarak bu şekilde kedinizi beslemeyecekseniz bir sorun olmaz 👍