Köpek Eğitimi

ILoveF

Sokaktan bir köpek sahiplendim yaklaşık 6 aylık. Bana geleli 1 ay oldu ama hiç ilgilenemedim bu süreçte. Eğitim fırsatım olmadı. Çok hareketli. 10 saniye durmuyor. Sürekli yalıyor ve ısırmak istiyor gibi yapıyor. Hareketli olsun tamam ama sürekli yalaması ve o davranışı yapması bazen sinir bozucu olabiliyor. İnanın başını okşayamıyorum o kadar durmuyor. Nasıl eğitmeliyim tecrübesi olan var mı? Süper beceriler kazansın istemiyorum ama en azından yalamaması gerektiğini ısırmamask gerektiğini bilsin ve bir iki otur kalk gibi komutları öğrensin istiyorum. Yaşadığım yerde özel köpek eğitimi merkezleri filan yok mecburen kendim yapacağım ama nasıl bir yol izlemeliyim hiç bilmiyorum ilk defa köpek besliyorum

2 CEVAP

Unabomberr

Bunun için internetten yardım alabilirsiniz. 'Kral köpek ailesi'nin videolarının bu hususta yardımı dokunduğunu yazıyorlar. Köpek eğitiminin ilk temel şartı kendimizi eğitmekten geçiyormuş, köpek sahibi olmadığım için bende okuduklarımdan yola çıkarak yazdım.

ILoveF

Teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için mutlaka bakacağım dediğimiz videolara