Çoğu Kişi Tahılsız Mama Kullanıyor. Neden?

pamuk18pamuk

Genelde N&D falan gibi markaların tahılsız olanını kullanıyorum diyenleri görüyorum. Merak ediyorum da daha çok protein alsın diye mi tahılsız mama kullanıyorsunuz?

12 CEVAP

AsliMia35

Köpekler etobur hayvanlardır Mısır pirinç buğday gibi besinlerin hem onlara faydadan öok zararı vardır. Sindirim sistemini zorlar hem de şöyle düşünün bir kilo saf et mi yemek istersiniz yoksa yarım kilo et ve yanında pirinç ve Mısır mı . Tahsilsiz mamalar hem öok daha besleyici dir. Tüyleri parlar dışkısı düzenli ve katı kıvamlı olur. HER ZAMAN ND TAHILSIZZ :))

betulaltundal

Bence sevgili cotontzu_siri bi başlık açıp toptan yazın rc mama neden kötü hangi mamalar iyi içeriğinde ne olmamalı, biri sorunca o başlığın linkini atalım dilinizde tüy bitti :D

Cotontzu_Siri

Gerçekler acıdır diye bir soruyla geliyorum o zaman. :D

betulaltundal

Hahah bekliyorum :D

Cotontzu_Siri

Şimdi biraz erteliyorum ama. Telefondan zor oluyor, gece bilgisayardan yazıcam. Zaten bir iki makale de yazıyorum.

betulaltundal

Hem protein değerleri ideal oluyor hem de tahıl hayvanlara iyi gelmiyor

Cotontzu_Siri

Tahılların glisemik değerleri ve karbonhidratları fazla yüksektir.

Cotontzu_Siri

Nd'nin içinde çok fazla pancar posası, soya vs. var.

pamuk18pamuk

Anladım ben zaten Royal Canın mama kullanıyorum N&D değil Royal Canın tahılsız varmı onuda bilmiyorum ben kısırlaştırılmış mama kullanıyorum o yüzden öyle bir seçenek olmaz heralde hem kısırlaştırılmış hem de tahılsız yani olduğunu sanmıyorum

Cotontzu_Siri

RC kullanmayın, rica ediyorum. Bu kötülüğü denek hayvanlarına da, kedinize de, cebinize de yapmayın lütfen. Aynı fiyatlarda nd düşük tahıllı var, o daha iyi. Naturea da kullanabilirsiniz, nd'den iyi. Fiyatı önemli değilse acana pacificanın değerleri ortalama kısır mamalarla aynı sayılır. Lütfen mars firmasına destek olmayın.

pamuk18pamuk

@cotontzu_siri Neden Royal Canın'ın kötü olduğunu düşünüyorsunuz?

Cotontzu_Siri

  1. Mars firmasının. Mars firması; whiskas, pedigree, eukanuba ve iams mamalarının üreticisidir. Hayvan deneyi yapar!!

  2. Çok tahıllı.

  3. Az etli.

  4. Fiyatını hak etmiyor.

  5. Kimyasallarla korunuyor.
    Daha sayayım mı?