Kedim Gece Asla Susmuyor!

mytokio

Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Kedim bizi yatakta görmeye dayanamıyor galiba. Ev üyelerinin hepsinin yatağına gidip bağırıyor sanki konuşacak gibi. Kalkıyor gibi yapınca da hemen kaçıyor gidiyor. 10 aylık erkek, kısır değil. Bağırmasının sebebi nedir me yapmaliyim ya uykumun bölünmesinden deli oluyorjm işe gidiyorum sabahları kalkamıyorum artık. Nolur bi şey önerin. Maması suyu full özellikle kontrol ediyorum.

13 CEVAP

simbakedi

1 yaşını beklemeyin asla. bu miyavlamalar belki işaretlemeye kadar gidebilir. testislerinin bpyutu yeterliyse kan tahlili yaptırıp kurtulun, hem size hem kedişe eziyet olmasın. zaten erkek kedilerin kısırlaştırılması çok kolay oluyor

pablopicasso

Acil kısırlaştırın. Öğrenilmiş davranışlar sonrasında da devam eder

simbakedi

kısır değil çünkü. kısırlaştırırsanız 1-2 aya max geçer bu sorun. gece yatmadan topla koşturarak yorarsanız ve sonrasında mama verirseniz de işe yarar bir süre. yorgunluktan uyur yani

mytokio

1 yaşına girmesini bekliyordum ama yüksek ihtimal bir dahaki ay kısırlaştırma gündemim de olacak. çok teşekkür ederim

Enerjisini atıyor musunuz uyumadan önce?

Palyaco

Sadece kısırlaştırma yeterli olmaya bilir oyun oynatıp yorum sizi rahat bırakır kisirlastirip birde akşam yatmadan 1 saat yorun onu mışıl mışıl uyur saten

mytokio

kısırlaştırmak için1 yaşına girmesini önermişti veteriner. kısırlaştırılmadığı için mi gerçekten? :(

orhdoner

Herhangi bir sağlık sorunu yoksa tahlil yaptırararak kısırlaştırabilirsiniz kısır olmadığı için değişik davranışlarda bulunması normal hormonlarından dolayı ne yapacağını bilmiyor zor bir durum anlıyorum sizi aynısı aylardır bizde de var rahatsız olduğu için veteriner uygun degil dedi diye mecbur sabretmek zorundayım bir an önce umarım normale dönersiniz 🙏

Muezzabalim

Bu duruma kısırlaştırmak çare olur ama öncesinde şu an yapabileceğiniz akşam uyumadan önce oyunlar oynayıp yorun iyice mamasını da oyundan sonra verin yorulup karnı doyunca uyuyacaktır muhtemelen şu an kızgınlık dönemi olabilir

Warriorsans

Belki ilgi istiyordur uyumadan önce enerjisini atmalısınız. Ki kısırlaştırılmadığı için de olma ihtimali yüksek, kızgınlığa girmiş olabilir.

incirreis

Aynısını, birebir aynısını 1 ay öncesine kadar yaşıyordum. Ben yatar yatmaz odada bağırıyordu, kalktığımda da miyavlayarak koşup kaçıyordu. Balkona çıkmak istiyordu. Artık uyku düzenimi ona göre ayarlıyordum mecbur. 8 gibi yatıp gece 3 gibi kalkıyor balkonda oturuyorduk beraber. Ağladığımı bile bilirim sinirden. Tam 2 hafta uykusuz işe gittim geldim ve nihayetinde 10 gün önce kısırlaştırdım. Hemen etki etmez, bi süre yine bağırır dediler ama çok şükür bin şükür kedimi kısırlaştıran veterinere 😁 Tahtalara vuruyorum allah bozmasın 2 haftadır bağırmıyor çok korkuyorum yine bagıracak diye.

Kediniz muhtemelen kızgınlıkta ve o yüzden hem ilgi istiyor hem de eş arıyor. Koridorda veya odanın yankı yapan alanlarında bağırıyordur muhtemelen. Allah yardımcınız olsun, oyun oynatmaya çalışın bir süre. Ama muhakkak kısırlaştırın. Geçmiş olsun.

blue_hpood

önce kısırlaştırmakla başlayın. kediniz muhtemelen enerjisini atamıyor. gün içersinde kaç saat oynatıyorsunuz? kendine özel alanları var mı? balkona çıkabiliyor mu özgürce? bazı kediler yukarıları sever, özgürce tırmanabileceği yerler var mı? güvenli alan varsa dışarı belli saatlerde ve günlerde çıkarmanızı öneririm fakat başka insan, kedi, köpek ve değişkenin olmadığı, sakin, sessiz, güvenli bir alan olmalı. göğüs tasmasına minimum iki haftada alıştırmalısınız. gün içerisinde yeteri kadar oynatmalısınız. işe kısırlaştırmakla başlayın.

Mehmetneroo

Uyumadan önce o enerji atılmalı yoksa geceleri deli dana gibi koşup durur uyumaya kalkan herkesi rahatsız eder garip garip miyavlar. Biz gün içinde bayağı oynatıyoruz yatmadan önce de yarım saat daha oynatıyoruz. Şimdiyse her gece iki saat uyumama izin veriyor