Merhaba Red Point Chinchilla Kedi Hakkında

z-liyya

yavru kedim oldu 45 gunluk fakat gözleri çok akıyor veteriner solusyan verdı pedli hergun siliyorum ama yine akıyor ve 1 gözü genelde daha çok akıyıor sabah kapanıyor ne yapabilirim öneriniz vvar mı? Red Point Chinchilla iran kedisine benziyor

8 CEVAP

BusraLuti

Ben çayla siliyorum. Gözlerinin akması bitmeyecek. Günlük olarak hatta bazen sabah akşam temizlemeniz gerekiyor.

Muezzabalim

İran kedilerinin gözleri çok hassas oluyor sürekli akıyor capaklaniyor tek çözüm günlük temizliğini rutin olarak yapmak gümüş suyu da tavsiye ederim pamukla gözünü hergun temizleyebilirsiniz ben gümüş suyunu evimden hiç eksik etmiyorum hem çocuklarım hem de Kedilerim ve muhabbet kuşlarının sağlığı için

Lils

Kediniz genetik olarak hasta. Düzgün nefes alamıyor, göz akıntıları var ve bu her zaman olacak. İleride daha fazla da ilerleyebilir. İnsanlar sevimli olduğu için bu kedilerin üretiyor ve bu kediler bu cinse mensup olduğu sürece hasta çünkü yüzü basık. Bu cinsin devam etmesi için hep aynı cins ile çiftleşiyor (akraba evliliği) bu yüzden daha fazla problemi de olabilir

fumigo

Bizim de çok akıyor ama kapanacak kadar değil. Sanırım bu hep olacak doğal. Nasıl ki bizde çapak oluyorsa onlarda da oluyor. Çayla silin

Maths8081

Benim de doll face kedim var bebekken akıyordu gözleri ama şu an hiç yok sabahları çapak oluyor günde bir defa siliyorum bebekken 3 kez siliyordum chincilla ile doll face benzerler burunları çok basık değil zamanla azalacaktır ben her gün bir defa bio petactive göz temizleme solüsyonu ile temizliyorum güle güle büyütün

Maths8081

Benim de doll face kedim var bebekken akıyordu gözleri ama şu an hiç yok sabahları çapak oluyor günde bir defa siliyorum bebekken 3 kez siliyordum chincilla ile doll face benzerler burunları çok basık değil zamanla azalacaktır ben her gün bir defa bio petactive göz temizleme solüsyonu ile temizliyorum güle güle büyütün

z-liyya

Aslında ben bu kediye almadım biri bırakmak zorunda kaldı bende sahiplendim daha önce con kedi besledım fakat iran kedisini ilk kez bakıyorum 🙏🏽 Teşekkür ederim yorumlar için

z-liyya

Teşekkür ederim 🙏🏽🙏🏽