Kedim Pirelendi

Giizemyilmaz

3 gün önce doğurdu kedim 4 tane yavrusu var kardeşim hepsinin üzerinde pire gördüğünü söyledi. Pirelendilerse nasıl geçecek? Daha çok küçükler pire ilaci falan zarar vermez mi kullansam? Bir de evdeler yani temiz ortamda niye pirelenir ki

26 CEVAP

Giizemyilmaz

Bahçeye çıkıyor sıkıldıkça zamanla fark ettim karnının sistigini hamile olduğunu yani dışarda kim bilir hangi kediyle ciftlesmisti eminim o ciftlestigi kediden bulaştı anne kediye de. Doğrusu dış parazitte yaptirmamistim

Giizemyilmaz

Aysedalgc 4 yavrusu olduu zaten 3 aylık 2 yavrusu daha var evde 7 kedi var su an. doğumuna şahit olmak gerçekten çok güzel agliycaktim valla:)) sahiplendirmek zor sokak kedilerini ama ilan vermiştim sahiplendirmek için geri sildim içim el vermez annesinden ayırmaya galiba ben bakicam hepsine:) sirkeyi deniycemm

Giizemyilmaz

Bu süreç geçince direkt kisirlastiricam yoksa dediğiniz gibi kediden geçilmez ev dış parazitini de yaptiricam kesinlikle :)

Giizemyilmaz

İlk defa duydum kardeşiyle ciftlesebiliyolarmi

Giizemyilmaz

Evet kedim yeni yavruları olunca diğer 3 aylık 2 yavrusuna saldırmaya falan başladı

Cotontzu_Siri

Hindistan cevizi yağı sürün

Giizemyilmaz

Evet biraz büyüyüp annelerinden kesilince sahiplendirmek istiyorum ama o zamanda insanın birakasi gelmiyo :D dış paraziti ve kısırlaştırmayi en kısa zamanda yaptiricamm

KedimVar

Evet benim de benimkileri sahiplendirirken içim yandı. İlk yavruyu sahiplendirdikten sonra kaç saat boyunca ağlamıştım. 6 sı gitti ama 1 i kaldı en azından. Siz de isterseniz 1 tanesini vermeyin siz de kalsın :))

Giizemyilmaz

Öyle yapicam artik :)

betulaltundal

Yavrulara dokunmadan anneye dış parazit yaptırsanız aslında o da fayda eder ama yavrulara bi etkisi olur mu o dış parazitin bilemiyorum. Bence mutlaka aşılarını ve kısırlaştırmasını yaptırın özellikle dışarı çıkan kedilerde daha önemli hem sizin hem onun sağlığı için. Yavrular da pek tatlı iyi birer yuva bulmak için bolca vaktiniz var ayrı evlerde daha özel ilgilenilebilir belki kendi aileleri olursa :) sağlıkla büyürler umarım

Giizemyilmaz

Şimdilik yavrulara dokunmamayi düşünüyorum annelerine dış parazit yaptiricam :) teşekkür etttim