Koltukları Tırmalamasını Önlemek İçin ?

fumigo

Kedim sürekli koltukları tırmalıyor. Tırmalama oyuncağı da var halbukı boru gibi olanlardan. Onunla hiç işi olmuyor ama. Koltuklara saldırıyor ne önerirsiniz

5 CEVAP

Senacesur

Eger hayir dediginizde vs. Dinlemiyorsa temizlik sirkelerinden bir fısfısa doldurup sıkabilirsiniz. Zarar vermez kedinize sadece kokusunu sevmiyolar

pablopicasso

Her gördüğünüzde hayır diyerek alıp tırmalama ağacına götürün. Belki ağacı kısada geliyor olabilir.

BusraLuti

Ağacı kısa geliyor diye uzattım başka tırmalama tahtası aldım yine tırmalamaktan vazgeçmedi. Özellikle tırmaladığı bir kaç yer var o yerlere bant yapıştırdım tersten. Banta patisi deyince rahatsız oldu bir kaç gün kontrol etti bantın hala orda olup olmadığını sonra da vazgeçti artık oraları tırmalamıyor

Prenseslady867

Tırmalama tahtasını zarar verdiği eşyanın yanına yerleştirin ve evet bant da çözüm oluyor hoşlanmıyorlar

gulsundusmez

tırmaladığı yere koyun tırmalamaları ve kedi otu sürün tırmalamaya.ben öyle vazgeçirdim. ya da koltuğa asılan dik tırmalamalar var ondan alın