İp Yutması Acil

Utopia

Kedim dün öğlen oltasının ipini yutmuş. Mama yedi tuvaletini yaptı bu sabah bir kere kumuna kustu. Bu beni korkuttu daha önce başına gelen var mı yardımcı olabilir mi bana ?

6 CEVAP

pablopicasso

Merhaba

Öncelikle geçmiş olsun.

Sıkı takip edin. Bir dedektif gibi😌 kusmuğunda görmüş müydünüz? .
Zira hem kusmuğunu hem de kakasını kurcalamak zorundasınız. Ve poposunu da kontrol edin.
Poposundan sarkan ip görürseniz çekmeyin. En dininden bir makasla kesip, takibe devam edin.

Malt kullanıyorsanız arttırın.
1 çay kaşığı kadar zeytinyağ da verebilirsiniz.
Bağırsaklarını hareketlendirmek adına, tekrar geçmiş olsun🙏

Utopia

Sanırım ısıra ısıra küçük parçalar halinde yedi ipi, sabah baktığımda bir şey gördüm kusmuğunda ama o kadar mı başka var mı bilemiyorum bu da beni strese soktu 😢

Lils

@pablopicasso ya katılıyorum. Bence 1 tatlı kaşığına yakın zeytinyağı verip ipin çıkıp çıkmadığını inceleyin. Kakasına iyice bakın. Eğer çıktığından eminseniz veterinere gerek yok ama çıkmazsa veteriner gerekir

parskedy

merhaba, aynısını benim kedim de yaptı. bir gün aşırı iştahsızdı ve akşamında hem oltasının ipini hem de yuttuğu lastik tokayı kustu. içim rahat etmediği için veterinere gidip röntgen çektirdim ve metal veya kablo gibi bir şey daha yuttuğu ortaya çıktı. demem o ki lastik/ip yutan bir kedi başka bir şey daha yutmuş olabilir.

zba7

Özellikle ip büyükse,sert ipse vs. veteriner hekime gitmeniz daha iyi olacaktır. Kusturucu bir şeyler verirler en azından. Kısa lastikse daha kolay çıkacak bir malzeme ise maltı iki katına çıkarıp bir iki damla zeytinyağı da verip dışkıyı incelemeniz iyi olacaktır. Dışkıyı incelerken tek kullanımlık eldiven takıp dışkıyı parçalayın ancak o şekilde anlarsınız.Kusmayı takip etmeye devam etmelisiniz.Yine dışkılaması ve iştahı takip edilmelidir.24 saat içerisinde bir şekilde çıkarmazsa veteriner hekiminizle bağlantı kurmanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun..

pablopicasso

Lils# kesinlikle benim hem tecrübem hem de veterinerimin öneri idi. Ama bundan sonra dikka etmekte fayda var. Pablonun ip, naylon vb şeylere
zaafı var. Pika sendromu gibi bir durumumu oluyor böyle minnakların