Kedimin Gözünü Nasıl Temizleyebilirim

yulafthecat

Veteriner çaylı pamuğu sürmeden çayı damlatmamı söylemişti ama o şekilde temizlenmiyor internette pamuğu göze sürdüklerini gördüm ama ilk defa kedi sahiplendiğim için cesaret edemedim, koltuk altlarında çok gezdiği için gözü çapaklanıyor, kedimin gözünü nasıl temizleyebilirim?

5 CEVAP

Senacesur

Pamukla temizleyebilirsin bi sorun olmuyor. Ilk defa temizlemeyin diyen bir veteriner gordum suan. Pamugu kullanabilirsin cok gozune sokmamaya ve pamuku cok fazla islatmamaya calis gozune cok kacmasin belki rahatsiz olur. Mikrop falan kaparsa gozunun icine girmesinde sorun yok ama. Dr. Animal solusyon da kullanabilirsin gozunu temizlerken pamuk ile.

yulafthecat

Çok teşekkür ederimm

pablopicasso

Elinize eldiven takıp pamuğu ıslatıp, fazla suyunu sıkarak, her göz için farklı pamuk kullanarak ,içten dışa doğru silerek temizleyebilirsiniz. Geçmiş olsun🌸

cat_expert

göz içerisine pamuk sürülmez.

crystalin, dr animal hiçbiri yoksa ılık suyla pamuğu ıslatın çapak biriken kısıma sürerek çapakları temizleyebilirsiniz, en sonda da yeni bir pamuk ile göz kapaklarının üstünü silebilirsiniz. göz içerisi için damlalar var sadece o damlayı damlatmanız yeterli olur. Çay da damlatılabilir ama göz için özel üretilmiş damlaları kullanmak daha iyidir.

orhdoner

Benim kedilerimde de bazen oluyor çaylı pamuk hazırlayıp her göz için ayrı tabi yavaşça siliyorum ertesi güne birşey kalmıyor çok iyi geliyor ☺️