Kedim Mama Değişikliğinden Kusuyor

lütfen yardım edin Mavi Rus cinsi 5 buçuk aylık kedim mama kusuyor yada normal kusuyor felicia mama kullanıyorduk nd prime kitten yeşil olana geçtik babam eski mamayla karıştırma oranını ayarlayamamış bir daha eski mamayla karıştırıp nd mamaya alıştırıyımmı ne yapmalıyım?

7 CEVAP

Palyaco

Exclision tavsiye ederim yada brit premium yada tru instinc

Senacesur

Gunde 3 sefer veya daha fazla kusuyorsa sorun olabilir ama 1 2 kere kusuyorsa cok problem degil diye biliyorum. Midesi alismaya calisiyo. Benim kizimda yeni mamaya gecince ishal oluyor mesela. Bir de cins kedilerin bagisiklik sistemi bunyesi daha hassas oluyor ondan dolayi kusuyo olabilir. Herhangi bi alerjisi yoksa kullandiginiz mamaya dair, vermeye devam edebilirsiniz bence. Ben hic eski mamayla karistirip vermedim degistirdigimde ve en fazla biraz ishal olmustu ama bu her turlu oluyo karistirsaniz bile.

Palyaco

Tahıllı mamadan tahilsiza birden geçilmez nd iyi mamaydi ama eskiden artık iyi deyil fabrikası taşındığını beri

Nd hala iyi mama. Biraz daha gözlemleyin ama çok da yormaya gerek yok yaramadıysa bırakın nd yi

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim nd belliki yaramadı kediye mama değişikliği yapıcam büyük ihtimal gene ndye alışmamıştı bir daha mama değişikliği yaparsam sürecin nasıl olması lazım

Merhaba, mama değişikliliği yaptığınızda azar azar vermenizi tavsiye ederim alışması bakımızdan bir anda çok yediği için de olabilir

Eğer eski mamanızdan devam etcekseniz direkt geçin bence. Rc proplan gibi bir mamaya da geçcekseniz direkt geçebilirsiniz yine bence